Yastık Altı

4 Adımda Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

27.05.2020
578
4 Adımda Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB projesi yaparak hibe kredi mi almak istiyorsunuz. Ancak hibe kredi nasıl alınır? proje hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyorsanız uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazı size bir rehber niteliğinden olacaktır. Burada yer alan adımları izleyerek Kosgeb hibe kredisi alabilirsiniz.

Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasını alın

KOSGEB’in girişimcilere sunduğu en güzel olanaklardan bir tanesi olan hibe krediler girişimcilerin hayallerinde ki projeleri gerçekleştirmeyi ve genç girişimcileri memleketimize kazandırmayı planlıyor. KOSGEB bu projelerini gerçekleştirmeleri için girişimcilere 100bin TL faizsiz kredinin yanı sıra 50bin TL değerinde de hibe kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediye sahip olabilmek için tabii bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Üstelik sadece krediye sahip olmak için değil gayet açık bir şekilde başvuru yapmak için bile bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak başvurunuzu yapabilmeniz için Uygulamalı Girişimcilik Kursunu bitirerek Uygulamalı Girişimcilik Sertifikanızı Almanız Gerekiyor. Bu sertifikayı İŞ-KUR ve KOSGEB’in size en yakın birimlerinden kayıt olduğunuz KOSGEB kurslarını bitirerek elde edebilirsiniz. Bu kurslar tamamen ücretsiz olup, güzel girişimcilik fikirleri olan ancak nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyenler için iyi bir yol göstericidir.

İş planınını Hazırlayın

İş planı projesini hazırlamak krediye sahip olabilmeniz için belki de sürecin en can alıcı noktası. Çünkü KOSGEB krediyi size ve ya şahsınıza değil projenize veriyor. En sağlıklı şekilde İş planı projenizi hazırlamayı da yine bir önceki adımda tamamladığınız KOSGEB kurslarında ki eğitmenleriniz tarafından öğretiliyor ve eğitiliyorsunuz.

İş Planınızı Onaylatın

İş planı projeniz artık hazır ise şimdi sıra destek başvurunuzu gerçekleştirmeye geliyor. Elinize iş planı projenizi ve kayıt için internet sitesinden öğrendiğiniz evraklarınızı alıyorsunuz ve bulunduğunuz bölgeye en yakın KOSGEB bölge birimine gidiyorsunuz. İş planı projeniz burada çeşitli testlerden geçirilir. Bu sırada sizlerde basit bir mülakata alınmış olursunuz. İş planınızın onaylanıp onaylanmadığını orada öğrenirsiniz. Tabii direk olarak onaylamamak yerine düzeltilmesi de istenilebilir. Bu durumda üzerinde düzeltmelerini yaptığınız projeniz ile tekrar başvuru yapmak durumundasınız.

Kosgeb Sistemine Kayıt Yapın

Kabul gören iş planınız ile birlikte bir KOSGEB biriminden yardım alarak, KOSGEB veri tabanına bu iş plan projenizi kayıt etmeniz gerekir. Böylece KOSGEB sistemine kolayca ulaşabilmeniz için bir kullanıcı adı ve şifreniz oluşur. Bundan sonrası ise gerçekten çok basitleşiyor. Çünkü bu adımların hepsini başarılı bir şekilde tamamladıysanız artık KOSGEB desteklerinden faydalanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.