Yastık Altı

Amerika’da Yaşam Pahalı Mı?

25.05.2020
606
Amerika’da Yaşam Pahalı Mı?

Her zaman merak edilen şeylerden bir tanesidir bu olay. Neredeyse çevremizde ki en az 1 kişi ‘’Büyüyünce Amerika’ya yerleşeceğim.’’ Demiştir. Böyle şey deniliyor fakat o arkadaşımız/akrabamız hiç araştırmış mı acaba Amerika’da ki yaşamı? Televizyonda veya medyada göründüğü kadarıyla gayet güzel olan bir ülke fakat içerisinde neler yaşanıyor? Gelin hep birlikte Amerika’yı sizinle beraber keşfedelim…

Bunun için Money adlı şirket Amerika’da yaşanabilecek yerleri araştırmış. Yani bir nevi orta gelire hitap eden ve düşük gelire hitap eden kişiler için bu araştırma yapılmış ve sonuçlarını aşağıda paylaşacağız. Çıkan sonuçlarda genellikle 50 bin 300 bin kişilik nüfuslu yerler bulunuyor. Araştırma yapılırken şehirlerin sıcaklıkları, soğuklukları, ev fiyatları, nüfus dengesi, eğitim durumu, suç oranı ve diğer kriterlerden bazıları ele alınmış. İlk sırada; ‘’Columbia, Maryland’’ yer alıyor. Bu şehirin yaklaşık 50 yıllık bir geçmişi var. Şuanda inanılmaz yüksek bir ekonomisi var ve içerisinde büyük bir istihdam söz konusu. Zira iş imkanı ve diğer konular üst düzey seviyede. Eğer buradan bir ev satın almak istiyorsanız ortalama 300 bin dolar ödemeniz gerekir.

Money’in ikinci sırada yer alan ABD şehri Eden Prairie. Daha önceki yıllarda da bu şehir listede yer almış ve bu bölge kendi ekonomisini kendisi oluşturuyor. İçerisinde büyük öneme sahip olan ABD menşeili firmalar bulunuyor. Ve nüfusu ortalama 62 bin kişilik. İş olanağı çok fazla ve işsizlik oranı fazlasıyla düşük.

Plano, Texas ise 3. Sırada yer alıyor. Burada birden farklı ırktan insan görebilirsiniz. İçerisinde kaliteli bir eğitim düzeyi vardır. Daha çok eğitime önem veren, klas kişilerin bulunduğu şehirdir. Yine Eden Prairie gibi burada da büyük çaplı şirketler var. Ayrıca burada mükemmel bir iş kurma olanağı var. Yani oldukça müsait bir yer.

Sanatla, alışverişle ve diğer sosyal etkinliklerle çok fazla haşır neşir iseniz West Des Monies, Iowa’yı tercih edebilirsiniz. Çok fazla iş olanağı var ve içerisindeki evlerin fiyatı oldukça düşük. Evler ortalama 190 bin dolar kadar. Diğer son şehrimiz Clarkstown, New York. Daha çok doğa yapısıyla öne çıkmış bir yerdir. Bir nehir üzerine kuruludur ve içerisindeki evlerin fiyatı ortalama 400 bin dolar kadardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.