Yastık Altı

Arçelik Bayiliği Nasıl Alınır?

27.05.2020
593
Arçelik Bayiliği Nasıl Alınır?

Arçelik Bayiliği nasıl alınır – Hem ülkemizde hem de dünyada, beyaz eşya pazarının büyük bir çoğunluğunu elinde bulunduran Arçelik, yeni bir ürün almak isteyen kişilerin ilk durağı olmaktadır. Birçok beyaz eşya ürününü bünyesinde bulunduran ve bunun yanı sıra da telefon ve bilgisayarları ile mağazalarında hizmet veren firmaya yönelik, girişimcilerden de büyük bir talep bulunmaktadır. Çünkü, nerede açılıyor olursa olsun, hem o bölgedeki hem de çevre bölgelerdeki hedef kitleye tam anlamı ile hitap edilmektedir. Bundan dolayı da, bayilik almak için yüzlerce kişi başvuruda bulunmaktadır. Arçelik bayiliği almak isteyen kişiler, başvurularını Arçelik’in internet sitesinden yapabilecekleri gibi, dilekçe yoluyla da yapabileceklerdir. Tüm başurulara geri dönüş sağlayan firma, iki farklı şekilde bayilik vermektedir. Bunlardan birincisi yetkili satış bayiliği diğeri ise yetkili servis bayiliğidir. Burada, hangi bayiliği vereceğine firma tamamen kendisi karar vermektedir.

Başvurularınız sırasında sizlerden istenmese de, firma size geri dönüş yaptığı zaman, beyaz eşya konusundaki tecrübelerinizi öğrenmek isteyecek ve bunun için de firmaların vermiş olduğu kurslardan alınacak sertifikalara sahip olup olmadığınızı araştıracaktır. Eğer, mevcut bilgilerinizi sertifika ile de güçlendirmişseniz yüksek ihtimal ile bayilik alabilirsiniz. Arçelik bayilik şartlarına bakacak olursak, ilk olarak bayilik açmak istediğiniz yerde, herhangi bir Arçelik satış mağazasının olmaması ya da mevcut nüfusa oranla bu bayinin yeterli olmadığının ispatlanıyor olması gerekmektedir. Bunun beraberinde, işletmenizi açacağınız alanın en az 120 metre kare boyutunda olması da bayilik şartları arasında kendisine yer bulmuştur.

Hem yetkili servis hem de yetkili satış bayii başvuruları kabul edildiği zaman, mevcut alanın tamamen ürünler ile doldurulması gerekmektedir. Bundan dolayı da, bayilik açacak kişilerin sadece ürün alımı için 200 bin lira kadar sermayeye ihtiyaçları olacaktır. Buna ek olarak, bayiliğin iç dekorasyonu, firmanın belirleyeceği ürünler ve özelliklerde yapılmalıdır. Bayilik başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi adına, yatırım tutarlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Çünkü Arçelik, küçük bir sermaye ile açılacak olan satış mağazası ya da yetkili servislerine herhangi bir bayilik vermemektedir. Her geçen yıl yenilenen bayilik şartları, Arçelik’in internet sitesi üzerinden güncellenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.