Yastık Altı

Banka Hesap Blokesi Nasıl Kaldırılır?

28.05.2020
321
Banka Hesap Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bankalar insanların para sıkıntısını gidermektedir. Ama karşılığında müşterilerden de düzenli ödeme beklemektedir. Bir ihtiyacınız olduğu zaman çevrenizde hiçbir insan bulamazken bankalar yanımızda olmaktadır. Bizde müşteri olarak sorumluluklarımızı mutlaka bilmeliyiz. Müşterilerin en fazla karşılaştığı konulardan biri banka hesaplarının bloke olmasıdır. Bloke bazen bir borçtan da olabilir bazen de yanlış şifre denemesinden de kaynaklanmaktadır. Yanlış şifre girimi ile hesap hemen dondurulmaktadır. Bu hizmetin amacı bankalar müşterilerini korumaktadır. Yani müşterilerin iyiliği için hesap geçici olarak dondurulmaktadır. Yani geçici derken hesap kendiliğinden geri açılmamaktadır.

Bloke Kaldırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Müşteri bankayı arayarak çok kolay bir şekilde hesabındaki blokeyi hemen kaldırtabilir. İster telefon ile arayın isterseniz de şubelerini ziyaret edin her türlü yardımcı olunmaktadır. Tabi ki telefon ile daha kolay olmaktadır. Çünkü gecenin bir saatinde ya da sabahın erken saatinde açık bir şube kimse bulamamaktadır. Hesabının bloke olduğunu fark eden hemen bankasını arayıp bilgi vermelidir. İnsanlar çoğu zaman şifrelerini unutmaktadır. Bu yüzden sık sık bloke ile karşılaşılmaktadır. Diğer bloke nedeni ise devlet kurumlarına olan borçlardır. Hangi bankada hesabınız olursa olsun eğer devlete karşı bir borcunuz bulunuyor ise eğer mutlaka ödemelisiniz. Çünkü borç ödenmediği takdirde kurum bir belge düzenler ve bakaya gönderir. Kişinin borcu kadar paraya bloke koyulmaktadır. Yani sadece o yazı bir bankaya da gitmemektedir. Tüm bankalara bu yazı gönderilmektedir. Ne kadar borcu olduğuna dairde mutlaka yazı olmalıdır. Çünkü banka kafasına göre hesap bloke etme girişiminde bulunmamaktadır.

Bankanın Blokeyi Kaldırması İçin Borcun Ödenmesi Gerekir

Diyelim kişinin hesabında 1000 TL parası bulunmaktadır. Eğer borcu 300 TL ise banka sadece borç kısmını bloke etmektedir. Diğer hesabında bulunan paraya dokunulmamaktadır. Kişinin kuruma olan borcu ödenmesi beklenmektedir. Kişi ne aman ödemek isterse banka hesabındaki blokeyi o zaman kaldırmaktadır. Yani ödediğine dair bir kanıt olması gereklidir. Bu şekilde bankada blokeyi hemen kaldırmaktadır. Yani devlet kurumları bankalar ile iş birliği yapabilmektedir. Bankalar borçlara çok önem vermektedir. O insana artı eksi puan verebilmektedir. Çünkü bankalarda para ile çalışmaktadır. Ticarette aynı şekilde hareket edilmektedir. Hesabında parası olup da borcunu bu şekilde ödemeyen birçok insan bulunmaktadır. Zorla olsa da borcun ödenmesi de sağlanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.