Yastık Altı

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

22.05.2020
548
Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bitcoin hesabından aktif bir şekilde satın alınana, bitcoinlerin saklanması ve güvenliğin sağlanması gerekir. Sanal ortamda bu güvenliği sağlamak için oluşturulmuş olan kumbaralara bitcoin cüzdanı denir. Bitcoin için alım satın yapan web sitelerinin sizler için tasarlanmış olduğu birçok cüzdan bulunmaktadır. Özellikle bitcoin hesapları devlet tarafından güvence altına alınmamış olmasından dolayı, kullanıcılara güven vermek için web siteler sizin bitcoinlerinizi saklamak görevini üstlenir. Aksi taktirde tüm bitcoinleriniz kaybolabilir veya çalınabilir. Bu sebeple birçok kullanıcı bitcoin cüzdanları sayesinde kendi yatırımlarının güvenliğini sağlamak ister. Ayrıcı herhangi bir kullanıcıya bitcoin vermek veya satmak istediğinizde, bu cüzdanlar banka görevi görerek transfer işlemini gerçekleşir. Ayrıca bitcoin cüzdanl numarası sayesinde bu işlemler gerçekleşir. Yani bitcoin hesabı ile bitcoin cüzdanı ayrı şeylerdir. İkisini birbirine karıştırmamak gerekir.

Bitcoin Cüzdan Çeşitleri

Çok sayıda bitcoin cüzdan çeşitleri ve bu satışı sağlayan web sitesi bulunmaktadır. İlk olarak kağıt bitcoin cüzdanından bahsetmek gerekirse, üzerinde bitcoin hesabınızın size ait olduğunu gösteren numara bulunmaktadır. Sanal ortamda saklanmadığı ve tutulmadığı için herhangi bir çalınma olayı ile karşılaşılmaz. Yani güvenli bir cüzdandır. Ancak söz konusu kağıdın 3. Tekil kişi tarafından kesinlikle görülmemesi gerekir. Bu cüzdana hesap üyeliği sırasında veya sonradan temin etme şansınız vardır.

Diğer bir cüzdan çeşidi ise donanım cüzdanlarıdır. Flash disk gibi küçük aletlere benzemektedir. Kullanılması için özel bir şifre gerekmektedir. İçerisin yine kullanıcı kimlik numarası ve bitcoin işlemlerinin gerçekleşmesi için gereken bilgiler yer alır. İnternetin dışında bir depolama alanı sunduğu için, bu cüzdanda güvenlidir. İyi saklanması ve başkası tarafından ele geçirilmemesi gerekir. Gelelim web cüzdanlarına. Bu cüzdanların alımı konusunda çok dikkatli olunması gerekir. Web cüzdanları iki türdür. İlk olarak, bitcoin alımı yapılan Paribu ve Btctürk gibi sitelerin sizin için açmış olduğu saklama alanlarıdır. Diğeri ise başka internet sayfaları üzerinden açılan saklama alanlarıdır. Coin. Space, greenaddress.it, circle.com gibi siteler bu hizmeti veren belli başlı aracı platformlardır. Siteler ile iletişime geçerek bir web bitcoin cüzdanı alabilir ve yatırımlarınızı saklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.