Yastık Altı

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

21.05.2020
609
Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Bankaların sunduğu bu yeni fırsat sayesinde mevcut borçlarınızı kapatmak artık daha kolay oluyor. Kredilerin hayatımıza girmesi ile insanlar ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan finansal destek alarak bu borcu aylık taksitler halinde belirli faiz eklentisi ile geri ödemektedir. Bazı dönemlerde insanların gelir gider dengesinde oluşan dalgalanmalar sebebiyle borçlar gecikebilir ya da artarak içinden çıkamaz bir hal alabilir. Bankalar da tahsil işleminde aksaklık olmaması ve tüketicilerin ödeme konusunda zorluk çekmemesi adına yeni sistem ile getirdikleri borç kapatma kredisini sunmaktadır. Bu kredinin ne işe yaradığını ve hangi şartlar ile gerçekleştiğini yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Tüm Borçlar Tek Bankadan Ödenir

Bu kredi çeşidi sayesinde mevcut bütün kredi ve kredi kartı borçlarınız tek bir yere toplanır ve ödemeler aylık olarak bu kredi üzerinden gerçekleşir. Siz de yalnızca bu kredinin taksitlerini ödemiş olursunuz. Yani sistemi biraz daha detaylandırmak gerekirse, konut, taşıt, ihtiyaç ya da kredi kartı borçlarınızın artması ile aylık ödemelere yetişemediğiniz durumda herhangi bir müşterisi olduğunuz bankaya giderek bu kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Böylelikle banka sizin borç durumunuza bakarak aylık ödemeleri vereceği kredi üzerinden belirli faiz oranları ya da işlem ücretleri ile tamamlamaktadır. Böylelikle sizin borcunuz borç kapatma kredisi aldığınız banka tarafından zamanında ödenmektedir. Size düşen görev ise aylık olarak borç kapatma kredisinin taksitini ödemektir.

Aylık Ödemeleriniz Tek Taksite Düşsün

Bazen insanlar kredi ya da kredi kartı borçlarının fazla olmasından ödemeyi unutmakta ya da aylık taksitlerin denkleşmemesi gibi sıkıntılar ile karşı karşıya gelmektedir. Borç kapatma kredisi bu sorunlara tek bir taksit ile çözüm getiriyor. Siz dilediğiniz banka görevlisi ile görüşüp mevcut durumunuzu anlatıyorsunuz gerekli bankalar ile iletişim sağlanarak anlaşmalar gerçekleşiyor. Bundan sonra aylık tek bir bankadaki kredinizin taksitini ödemeye başlıyorsunuz. Bu kredi yalnızca bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız için kullanılabilmektedir. Şahsi ya da elden verilen farklı kuruluşlardaki ödemelerinizi kapsamaz. Gerekli bankalar aralarında anlaşma yaparak ödemenizin gerçekleşmesini sağlar. Siz de borç kapatma kredisi çektiğiniz banka ile muhatap olursunu ve böylece aylık ödemeleriniz tek bir taksite dönüşür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.