Yastık Altı

Çevrimiçi Ziyaret Edebileceğiniz 5 Sanal Müze

09.04.2020
1.869
Çevrimiçi Ziyaret Edebileceğiniz 5 Sanal Müze

Küresel bir salgının olduğu bu günlerde evlerimizden ayrılmamak en iyisidir. Ancak, zamanın uzaması hepimiz için stresli bir durumdur. Bu noktada, eğlenceli, öğretici ve dinlendirici aktiviteler yapmak bir lüks olmaktan ziyade bir zorunluluk haline gelir. Sizi yeni bilgiler öğrenmeye ve internette keyifli zaman geçirmeye teşvik edecek etkinliklerden biri de sanal müzeyi ziyaret etmektir. Bugün, hem sabit bir sayfa hem de 360 derecelik bir tur olarak sanal bir müze olarak yaklaşık 1000 müzeyi ziyaret etmek mümkündür. Çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek en iyi sanal müzeleri merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Bergama Müzesi (Pergamon Museum) – Berlin

Pergamon Museum

Dünyanın en önemli müzelerinden biri ve Almanya’nın en büyük müzelerinden biri olan Bergama Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, Eski Yakın Doğu Müzesi ve Antik Çağ Koleksiyonu gibi bölümlere sahiptir. Bergama Sunağı, Babil Kapısı, Milet Agora Kapısı ve Bergama Zeus Tapınağı gibi birçok önemli eseri, Bergama Müzesi sanal müzesini ziyaret ederek keşfedebilirsiniz.

Sanal müze için tıklayınız

 

Ayasofya Müzesi (Hagia Sophia Museum) – Istanbul

ayasofya müzesi

Sadece İstanbul için değil, tüm dünya için çok önemli bir yere sahip olan Ayasofya, 532 yılında inşa edilmeye başlandı ve 537 yılında tamamlandı. İstanbul’un fethi sonrasında camiye dönüştürülen bu önemli anıt, Günümüzde mimarlık, sanat ve din açısından çok önemli bir yer olan o yer; Her yıl 4 milyon kişi ziyaret ediyor. Ayasofya’yı 360 derece ziyaret etmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Sanal müze için tıklayınız

 

Metropolitan Sanat Müzesi (The Metropolitan Museum of Art) – NYC

Metropolitan Museum of Art

New York’un ikonik müzelerinden biri olan Metropolitan Sanat Müzesi, çok önemli eserlere ev sahipliği yapıyor. Roma, Yunan, Mısır ve eski doğu zamanlarından birçok eser vardır. Oldukça büyük bir müze olan bu yeri gezmek 2 gün sürüyor. Ancak, çevrimiçi tur yaparken müzeden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

Sanal müze için tıklayınız

 

Beylerbeyi Sarayı (Beylerbeyi Palace Museum) – Istanbul

beylerbeyi sarayı

Agop Balyan ve Sarkis Balyan tarafından 1864 yılında Sultan Abdülaziz adına yaptırılan Beylerbeyi Sarayı, Osmanlı mimarisini ve yaşamını anlamak için çok önemli bir yapıdır. Önemli saray padişah ve ailesi tarafından yazlık saray olarak kullanılmıştır. Bugün müze olarak hizmet veren Beylerbeyi Sarayı Müzesi’ni, aşağıdaki bağlantı üzerinden 360 derecelik sanal turla ziyaret etmek mümkün.

Sanal müze için tıklayınız

Louvre Müzesi (Louvre Museum) – Paris

Louvre Müzesi

Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Paris’te Seine Nehri kıyısında yer almaktadır. Louvre Müzesi’nde Mona Lisa gibi 350 bin önemli eser var. Ayrıca Cam Piramit, Kraliyet Bahçeleri, Batı Avrupa, Mısır ve Doğu Avrupa gibi Louvre Müzesi’nin önemli kısımlarını çevrimiçi olarak ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıkladıktan sonra sayfayı indirin ve ziyaret etmek istediğiniz bölümü seçin.

Sanal müze için tıklayınız

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yaren Deniz dedi ki:

    Evde olduğumuz bu sıkıcı günlerde, güzel bir aktivite olabilir. Yararlı bir paylaşım olmuş elinize sağlık 🙂

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.