Yastık Altı

Dijital Paraların Geleceği

19.05.2020
613
Dijital Paraların Geleceği

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaları için paranın gerekli olduğunu biliyoruz. Küresel iletişim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık dijital paralar ön plandadır. Artık insanlar ticaret yaparken somut paradan ziyade dijital paraları kullanmaktadır. Bunun için sadece teknoloji yeterli olmamaktadır. Bunun yanında gelişmişlik derecesi ve bu alanda deneyim sahibi olmak da önem arz etmektedir. Dijital paralar alışverişte de kendini gösterecek. İnsanlar ödemelerini internet aracılığı ile yapacak ve böylelikle her şey çok daha kolay ve hızlı hale gelecek. Dijital paralar etkili olmaya başladıkça insanların bankalar ile olan işleri de daha fazla artmış ve bankalar son zamanlarda daha fazla müşteri edinir olmuştur. Çünkü bankaların mobil uygulamaları sayesinde her işlem sanal paralar ile yapılmaktadır.

Her Şey Çok Daha Hızlı ve Kolay Olacak

Artık bir yere ödeme yapmak için cebinizden nakit para çıkmayacak. Bunu şöyle bir örnek ile açıklamamız gerekirse ileride bir tatile çıkmak istediğinizde size en uygun oda bilgisayar tarafından seçilecek. Siz odayı görmenize gerek kalmadan yönlendirilmeler sayesinde odayı görecek ve sistemden kararınızı vereceksiniz. Sistem sizin adınıza size uygun odaları tarayacak ve size sadece seçim yapmak kalacak. Bu sırada otomatik olarak paranız da ödenmiş olacak. Bu gibi hızlı işlemlere kendimizi alıştırmalı ve yapay zekanın hayatımıza girişini izlemeli ve kabul etmeliyiz. Otelde kahvaltınız odanıza gelece sizden bir ücret talep edilmeyecek. İlerleyen zamanlarda yapmak istedikleriniz ve yapacaklarınız yapay zeka tarafından tespit edilecek ve size de sadece bu sürece ayak uydurmak kalacaktır.

Dijital Para Kullanımı Yaygınlaşacak

Dijital para kullanımının ilk olarak Çin’de yükseleceği tahmin edilmekte ve buradan tüm dünyaya yayılması beklenmektedir. Türkiye’de dijital paranın geleceği tek başına değil bazı faktörler ile birlikte etkili olmaktadır. Bankacılık sektöründe dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz. Dijital para en fazla banka sektöründe kendini gösterecek. Ülkemiz bu alana yatırım yaparsa çok kısa bir sürede birçok ülkeye öncülük bile yapabilir. Dijital para kullanımının artmasında en büyük ekenlerden biri de hiç şüphesiz internettir. İnternetin yaygın olarak kullanılıyor olması dijital paraya olan ilginin de sürekli artacağı anlamını taşımaktadır. Dijital para ile ticaret sektörünün de ülkemizde çok büyük gelişme göstereceği bir gerçektir. Sonuç olarak dijital para kullanımının geleceği ülkemiz açısından çok faydalı görülmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.