Yastık Altı

Emeklilere Kolay Kredi Veren Bankalar

19.05.2020
605
Emeklilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Emekli olduktan sonra kredi çekmek ülkemizde her zaman için daha kolaydır. Bunun sebebi ise bankaların ödenek olarak gördüğü her ay düzenli yatan emekli maaşlarının garanti olmasıdır. Normal işlerde çalışan insanlar herhangi bir sorun ile karşılaştığında ödeme açısından zorluk yaşayabilir. Bu nedenle bankalar kredi verirken birçok şart belirtmektedir. Çoğu zaman gelir belgesi kredi çekmek için yeterli olmamaktadır. Fakat emeklilerin bu gibi bir sıkıntıları yoktur. Kredi çekim işlemi tamamlandıktan sonra banka emekli maaşı üzerinden kredi taksitini otomatik olarak tahsil eder. Eğer maaşınız farklı bir bankaya yatıyor ise sizden otomatik ödeme talimatı vermenizi şart olarak sunar. Bu neredeyse her banka için geçerlidir.

 

Emekli Kredisi İçin Kullanılan Bankalar

Genellikle emekliler maaşlarının yattığı bankalardan kredi çekmeyi tercih ederler. Nedeni ise hem müşterisi olduğunuz banka tarafından size özel sunulan tekliflerin cazip gelmesi hem de mevcut hesabınıza para aktarımının daha kolay olmasıdır. Yeni hesap açımı yapılan bankalarda da herhangi bir sorun olmasa da kişilerin alıştıkları bankalardan vazgeçmeleri çok sık rastlanılan durumlar arasında yer almamaktadır. Bu alanda emeklilere en kolay kredi veren bankaların arasında en bilinenleri İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası’dır. Bu bankalardan kredi çekmek için emeklilerden istenen şartlar nelerdir, gelin hep birlikte inceleyelim.

Emekliler İçin Kredi Şartları

Emekli oldunuz ve hayallerinizi gerçekleştirmek için aldığınız toplu paradan daha fazlasına ihtiyacınız var ise hiç düşünmeden bankalara başvuru yaparak kredi çekebilirsiniz. Bu hayaller her şeyi kapsayabilir. Bunun için kredi çeşitleri arasından konut, taşıt ya da ihtiyaç gibi seçenekler arasında size uygun olanı tercih etmek ise tamamen kararınıza ve hayalinize bağlıdır. Artık her ay çalışmadan da size ödenecek olan maaşınızı değerlendirebilir ve sahip olmak istediğiniz bütün her şeyi alabilirsiniz. Kredi kullanmak için sizden oldukça az şart talep edilecektir. Bunlardan ilki bankalar ile olan ilişkinize bağlı olan kredi notunuzun risk grubu içerisinde yer almıyor olmasıdır. Diğer şart ise mevcutta ödemekte olduğunuz bir başka krediniz var ise, yeni alacağınız kredinin aylık taksiti ve diğer kredinizin aylık taksitinin toplamının maaşınızı aşmaması gerektiğidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.