Yastık Altı

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Varmı ?

17.04.2020
629
Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Varmı ?

Günümüzde paraya ihtiyacınız olduğunda imdadınıza yetişebilecek herhangi bir kaynak bulamamak insanların psikolojik açıdan zor durumlara girmesine neden olmaktadır. Bu tür durumlarla karşılaşan kişiler genel olarak bankalarda kendilerini bulmaktalar. Ancak bankaların borç para yani kredi verme şartları düşünüldüğünde kredi çekme işlemleri çokta kolay olmamakta. Geliri yeterince olmayan kişilerin bankalardan borç para alabilmeleri tüm bu açıdan bakarsak zor görünmektedir.

Peki, geliri az olan ya da hiç geliri olmayan kişilere kredi veren bankalar var mıdır? Örneğin ev hanımlarını ele alalım. Gelir olarak kaynakları yoktur. Ev hanımları nasıl kredi alabilir? Bankalara yapılan kredi başvuruları kabul edilebilir mi? Devletin bu yönde ev hanımlarına yönelik destek amaçlı kredileri var mı?  Tüm bu sorular birçok kişinin kafasını sürekli kurcalayan ve cevap aramak zorunda oldukları konulardır.

 

Ev hanımları bankalardan kredi alabilir mi?

Paraya ihtiyacı olup kredi amaçlı bankaya gittiğinizde sizden aldığınız borcu geri ödeyebileceğinize dair bir nevi kanıt isterler. Maaşlı çalışan iseniz bordro talep edilir, üzerinize ev araba gibi maddi karşılığı olan mallarınız varsa bunlarla ilgili ipotek talep edilir. Bu şekilde bir uygulamanın ana sebebi size verilen borcun geri alınmasının istenmesidir. Bu yüzden kredi başvurusunda bulunduğunuzda hakkınızda derinlemesine bir inceleme yapılacaktır. Daha önce borç alıp almadığınızdan tutun, kredi kartınız var ise düzenli ödenip ödenmediği şeklinde incelemeler yapılır. Sonrasında aldığınız parayı ödeyebileceğinize inanılırsa kredi tarafınıza verilir.

Pek çok yerde internetten kredi başvurusu, sms ile kredi başvurusu gibi ilginç reklam ve yazılar görmüşsünüzdür. Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz ancak çoğunlukla kabul edilmez.

Çekmek istediğiniz kredinin türü her ne olursa olsun anlattıklarımızı özetlersek bankalar sizden verdikleri borca karşılık bir teminat talep edeceklerdir. Kredi talep ederek borç almak bu derece karmaşıkken internet üzerinde birçok sitede 5 dakikada kredi, ev hanımlarına kredi şeklinde yanıltıcı pek çok içerik bulunmaktadır. Bir ticari işletme olan bankalar herhangi bir geliri olmayan, düzenli maaş gösteremeyen ya da üzerine ait bir ikametgâh, araba gibi değer içeren malları olmayan kişilere para vermeyecektir. Kısacası gelirsiz olan ya da üzerine herhangi bir malı olmayan ev hanımlarına bankalar kredi vermek istemeyecek ve taleplerini reddedecektir.

Bir diğer merak edilen konu da nafakanın gelir olarak gösterilip gösterilemeyeceğidir. Maalesef ki bu sorunun cevabı olumsuz olacaktır. Bankalar için nafaka ev hanımlarının geliri olarak değerlendirilmemektedir. Yine çocuğunuzun ya da eşinizin üzerine olan mal ve eşyalarda gelir olarak kabul edilmemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.