Yastık Altı

Evden Para Kazanmanın En İyi 5 Yolu

14.04.2020
1.117
Evden Para Kazanmanın En İyi 5 Yolu

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na (BLS) göre, 2017 ve 2018 yıllarında evden en az bir süre çalışan ABD’li çalışanların oranı yaklaşık %25’ti. Başka bir deyişle, istihdam edilen dört Amerikalıdan yaklaşık bir tanesi evinden çalışıyor. Ayrıca yarısından fazlası kendi takdirine bağlı olarak durmalarına ve çalışmaya başlamalarına izin veren esnek bir programlamaya sahipti. Bin yıllık meslekler için rekabet artarken ve işsizlik oranı geçmiş yıllara göre en düşük seviyelere ulaştığında, işverenler beyaz yakalı (üretim dışı) çalışanların görevlerini hemen hemen her yerden yerine getirmelerine izin veren daha esnek çalışma düzenlemeleri sunmaya başladılar.

Evden çalışırken bir işveren için çalışmak zorunda değilsiniz. Hedefiniz ister sürdürülebilir bir pasif gelir akışı oluşturmak ister kısmi veya tam zamanlı gelirinizi tamamlamak için birkaç ekstra para iş bulmak olsun, evden çalışmak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, sessiz bir alan, güçlü bir çalışma ahlakı ve evden daha verimli çalışmak için bu basit yönergelere uyma istekliliğidir. Bu yazımızda sizlere evden para kazanabileceğiniz 35 işten bahsedeceğiz.

Blog İle Para Kazanmak

Bloglar sadece sıkılmış insanların herhangi bir şey ve her şey hakkındaki düşüncelerini paylaşabileceği yerler değildir. Ayrıca meşru bir gelir kaynağı da olabilirler. Blog kurma yolculuğunuz bir fikirle başlar. Bu fikriniz en azından rakiplerinize göre daha keskin ve daha dikkat çekici olmalıdır. Blogunuzun konusu olarak kişisel deneyim veya eğitiminizi seçebilirsiniz. Bu konularda yazı yazarken daha akıcı olabilirsiniz ve herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız. Fikrinizi bulduktan sonra isim seçme, barındırma, tasarlama ve içerik planlama aşamaları gelmektedir. Bu ilk yazınızı yayınlamadan önce size çok uzun bir iş gibi gelse de şeytana uymayın. Uzun vadeli bir çaba için temeli atarsanız kaliteli bir site oluşturduktan sonra blogunuz üzerinden güzel para kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

İstediğiniz vakitte bilgisayarınız ya da akıllı telefonlarınız ile anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak için tek yapmanız gereken anket firmalarına kayıt olduktan sonra size uygun bir anket gelmesini beklemek olacaktır. Bu yöntem ile çok yüksek paralar kazanamasanız da haftada birkaç saatinizi ayırarak aylık kazanacağız 100 dolar size güzel bir ek gelir fırsatı yaratacaktır.

laptop kız

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Online ders vermek konu uzmanlığınızı paylaşarak para kazanmanın daha kişisel bir yoludur. Bir seferde düzinelerce hatta yüzlerce ödeme yapan müşteriye sunulan çevrimiçi kursların aksine, özel dersler genellikle bire bir işlerdir. Ancak, programınızın izin verdiği kadar çok öğrenciniz olabilir. Çevrimiçi öğretimde olduğu gibi, çevrimiçi bir öğretmen olarak başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için iyi bildiğiniz konulara bağlı kalın. Saygın ve yüksek görünürlüklü bir mekan kullanın, oturumlarınızı mantıklı bir şekilde yapılandırın, hizmetlerinizi piyasaya uygun şekilde fiyatlandırın, en iyi zamanlama uygulamalarını izleyin ve kendinizi coşkuyla tanıtın ya da sizin adınıza bunu yapan bir platform seçin.

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın

Kişisel veya profesyonel becerilerinizden para kazanmadan önce, alanınızı temizleyerek neden biraz para kazanmıyorsunuz? İstenmeyen eşyalarınızı satmak, yanınızda bir miktar gelir elde ederken hayatınızı düzenlemenin harika bir yoludur. Satın alma alışkanlıklarınızda dikkatli olsanız bile muhtemelen onsuz yapabileceğiniz eşyalarınız vardır. Örnek olarak, eski çocuk kıyafetleri ve oyuncaklar, artık kullanmadığınız spor malzemeleri, modası geçmiş gardırop aksesuarları, elektronikler, saatler ve mücevherler gibi eşyalarınızı gereksiz buluyorsanız internet üzerinden satıp para kazanabilirsiniz.

makale yazarlığı

Makale Yazararak Para Kazanmak

Home-Office işlerden bir diğeri de makale yazarlığıdır. İnternetten makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer araştırmaya karşı ilgiliyseniz ve dil kurallarını etkili kullanabiliyorsanız bu iş tam da size göre. Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız size birkaç tavsiye verebiliriz.

Evinizde Bir Ofis Alanı Oluşturun

Arama faaliyetlerinize ve yazma çalışmalarınıza engel değil yardımcı olacak profesyonel bir düzene ihtiyacınız var. Henüz bir tane yoksa, rahat bir sandalye, geniş çalışma masası, geniş aydınlatma ve kağıtlar için fiziksel depolama alanı kurun. Microsoft Word gibi saygın bir kelime işlem paketi, güvenilir bir dizüstü bilgisayar ve Skype veya bulut tabanlı bir telefon sistemi üzerinden görüntülü sohbet özellikleri satın alın. Bir yazıcıya yatırım yapmayı düşünün. İnternet servis sağlayıcınızın sunduğu en hızlı tüketici İnternet paketine yükseltin. Quickbooks gibi hafif bir bulut muhasebe programı satın alın veya ücretsiz sürüme kaydolun. Birkaçdan fazla müşteriniz olduğunda buna ihtiyacınız olacak. Ticari faaliyetlerin birçoğunun vergi kesintileri için uygun olduğunu unutmayın.

Makale Yazarlığı Platformları İle Başlayın

Bir çevre oluşturana kadar internette ki platformları kullanmayı düşünebilirsiniz. Türkiye’de yaklaşık olarak 100 kelimesine 2tl ödeme yapılmaktadır. Fakat siz bu işte uzmanlaştıkça, müşterileriniz sizi tanıdıkça geliriniz daha da artacaktır. Makale yazarı arayan çok fazla müşteri vardır ve kendinizi geliştirirseniz en çok aranan makale yazarlarından biri olabilirsiniz.

Portföy Oluşturun

Çok şanslı değilseniz ya da hukuk veya muhasebe gibi aranan bir nişte uzman değilseniz ilk serbest yazma deneyimleriniz muhtemelen önemli şirketler ile olmayacaktır. Ancak bu çalışmalarınızı müşterilerinizin izniyle portföyünüze ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ne kadar çok içerik üreterseniz, müşterilerinize göstermek için o kadar çok çeşitliliğe sahip olursunuz. Portföyünüz büyüdükçe, herkese açık olarak sunmak için profesyonel bir web sitesi kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Hürpost dedi ki:

  Çok başarılı olmuş hatta bu başlıkları tek başına bir yazı olarak bile değerlendirilebilir tabi biraz daha geniş kapsamlı bu işlerden hangisini yaparsak yapalım istikrar ve önem istiyor zira çok kısa vakitlerle fazla getirisi olamayacaktır. Blog yazarlığı özellikle zamanı bol harcayan bir uğraş çok teşekkür ederiz evden para kazanabilmek için bilgilendirdiniz bizi saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

 2. BeyazGezegen dedi ki:

  Özellikle işsizliğin çok olduğu bu dönemlerde epey yararlı tavsiyeler olmuş. İşsizlikle mücadele eden insanlara mutlaka faydası olacaktır. Tabi maaşlı işi olmasına rağmen evden çalışma düzeni oluşturmaya çalışan da çok insan var. Ben de kendi sitemde evden para kazandıran bir Yandex uygulamasından bahsetmiştim. Yorumlara bakan arkadaşlara bir faydası olur belki diye izninizle linkini koyuyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkür ederiz. Link isminizin altına alınmıştır.

 3. Süleyman Köseoğlu dedi ki:

  Çok başarılı bir yazı olmuş gerçekten emeğinize sağlık. Bir arkadaşın da dediği gibi aslında her başlık kendi başına bir yazı oluşturabilecek içeriğe sahip. Ben özellik ile makale yazısı konusunu merak ettim bu hususta yardımcı olabilir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler. Facebooktan ulaşırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım 🙂

 4. Tarık Akın dedi ki:

  Gayet güzel bir yazı olmuş, teşekkürler…

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.