Yastık Altı

Faturalar İçin Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Faturalar İçin Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Fatura ödemeleriniz için her ay teker teker uğraşmak sizi bunaltıyor ise bankanıza faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek hem bu zahmetten kurtulur hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bankalara verilen fatura otomatik ödeme talimatı aracılığı ile elektrik, su, telefon vb. faturalarınızı herhangi bir fatura ödeme merkezine gitmeden kolayca vermiş olduğunuz bir talimat ile ödeyebilirsiniz. Ek olarak faturalar için otomatik ödeme talimatı verirken sadece banka hesabı değil, kredi kartınız ile de otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

 

Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Otomatik ödeme talimatı vermek için bankanızla telefonla iletişime geçebileceğiniz gibi internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik fatura ödeme talimatı internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Otomatik fatura ödeme talimatı vermek için tek yapmanız gereken, internet bankacılığı ekranında yer alan menüden otomatik ödeme talimatı verme sekmesini bulup ardından hangi faturanıza otomatik ödeme talimatı vereceğinizi seçmektir. Zaten ilgili sayfa, hangi işlemleri yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirecektir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve hatta cep telefonu bile kullanmıyor olabilirsiniz. Bu durumda bankaya giderek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bankalar sık sık otomatik ödeme talimatı vermeniz için çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Örnek olarak, belirli sayıda otomatik ödeme talimatı verirseniz eğer kredi kartınıza para puan yükleyebilirler ya da kredi kartı aidatı almayabilirler. Kısaca, otomatik ödeme talimatı vermek size bu yönden de artı sağlayacaktır.

 

Otomatik Fatura Ödeme Kapsamında Hangi Faturalar Ödenebilir?

Otomatik fatura ödeme talimatı ile ödeme yapabileceğiniz faturalar şu şekildedir;

  • Elektrik,
  • Doğalgaz,
  • Telefon,
  • Kablolu TV,
  • Su,
  • Cep telefon faturaları,
  • Taksit gibi özelleştirilen ödemeler vb.

Son olarak, otomatik ödeme talimatı verdikten sonra eğer dilerseniz otomatik ödeme talimatı iptal seçeneğiyle ilgili fatura vb. ödemelerinizi otomatik ödeme kapsamından çıkarabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı iptal işlemini de internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon üzerinden ya da doğrudan bankaya gidip gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.