Yastık Altı

Geleneksel Yatırım Araçları

15.04.2020
586
Geleneksel Yatırım Araçları

Hepimiz daha iyi bir gelecek arzulamaktayız. Daha iyi bir gelecek için de yolumuz yatırım yapmak ile kesişiyor çünkü karşımıza ne zaman ne çıkacağını bilemiyoruz. Yatırım yaparken seçebileceğimiz bir çok alternatif bulunmaktadır fakat bu yazımızda toplumumuzda on yıllardır süre gelen alışılagelmiş geleneksel yatırım araçlarını inceleyeceğiz.

Altın Yatırımı

Altın toplumumuzun en klasikleşmiş yatırım araçlarından bir tanesidir. Hem bir uzmanlık gerektirmez hem de uzun vadeli birikim düşünüyorsanız asla kaybettirmeyecek olan altın toplumumuz da genel olarak yastık altı diye bilinen şekilde saklanmaktadır. Tabi ki bizim tavsiyemiz sizin yine de bir banka hesabı kullanmanız olacaktır…

Dolar Yatırımı

Ülkemizde maalesef meydana gelmiş olan bir çok olay sebebiyle halkımız en güvenli limanlardan biri olarak doları görmektedir. Dolar uzun vade de altın kadar çok kazandırmasa da kötü durumlarda insanların bir güvencesi olmaktadır. Her ne kadar yatırımlarınızı Türk Lirasında tutmanızı tavsiye etsekte Dolar ülkemizde en çok tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesidir.

Gayrimenkül

Bir diğer geleneksel yatırım aracı ise gayrimenküldür. Özellikle son 20 yılın içerisinde gayrimenkül yatırımcısına çok iyi paralar kazandırmış bulunmaktadır. Gayrimenkül yatırımı yapmadan önce getirisini ve maliyetini çok iyi hesaplamanızı tavsiye ediyoruz çünkü özellikle İstanbulda uzmanlar artık tepe noktasına gelindiğini söylemektedir. İstanbul dışında da olsanız İstanbulda da olsanız analizinizi iyi bir şekilde yapmalısınız.

Arsa

Arsa yukarıda belirtmiş olduğumuz diğer 3 yatırım aracı gibi en çok tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesidir. Özellikle geçmiş yıllarda yatırımcısına çok güzel paralar kazandırmıştır. Yaklaşık 20 – 30 sene evvel büyükşehirlerden çok küçük rakamlara arsa almış şuan milyoner olan insanları hepimiz duymuşuzdur. Günümüzde pek tercih edilmiyor olsa da özellikle daha küçük şehirlerimizde yapmış olacağınız arsa yatırımları ile uzun vade de yatırımınızı katlayabilirsiniz.

Bu yazımızın başlığına ilham kaynağı olan toplumumuzda en çok tercih edilen 4 yatırım aracını inceledik. Günümüzde bu 4 yatırım aracına ek olarak tercih edebileceğiniz forex ve kripto para gibi yatırım yapabileceğiniz farklı alanlar bulunmaktadır. Tavsiyemiz en iyi yatırım; en iyi bildiğiniz alanda yapmış olduğunuz yatırım olduğunu için eğer bu tip yatırım araçlarından anlamıyorsanız geleneksel yatırım araçlarını tercih etmeniz ve kullanmanız olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.