Yastık Altı

Hangi Yatırım Ne Zaman Yapılmalıdır?

24.05.2020
593
Hangi Yatırım Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yatırım birçok şekilde yapılmaktadır. Ev alarak, altın alarak, döviz al-sat yapılarak para kazanılabileceği gibi dükkan, işletme gibi bazı seçeneklerde bulunmaktadır. Hangi yatırım ne zaman yapılmalıdır? Önemli olan doğru yatırımı bularak, doğru zamanda yapmaktır. Bu şekilde başarıya emin adımlarla ilerlenilir.

Yatırım Yöntemleri

Yatırım yöntemleri arasında en üst sıraya, en çok bilinen ve kullanılan altın ve döviz geliyor. Altın kısa vadede yatırım yapmak isteyenlere göre olmamakla beraber uzun vadede ciddi oranda para katlama yöntemleri arasındadır. Alınan altın bankalara emanet edilebilir ve yıllar sonra geri alındığında altın piyasasında ki artıştan dolayı miktar ikiye katlanılıyor. Diğer bilinen yöntem ise döviz al-sat yapmaktır. Döviz alarak ve satarak (euro, dolar, çin parası) yüksek oranda para kazanmasına sonuç veriyor. Ancak doğru zamanda ve doğru yerde kontrollü bir şekilde yapılmazsa doğacak zararları bütün yatırım parasını kaybetmekle sonuçlanabilmektedir. Halk arasında bilinen en riskli yöntemlerden biri, döviz al-sat yapmaktır.

Dükkan ve Ev Yatırımı Yapmak

Kısa vade içerisinde yatırım yaparak kazanmak isteyen kişilere en risksiz yöntem dükkan ve ev yatırımı yapmak olarak görülüyor. Ev alarak yapılan yatırımlar evin alındığı bölgeye göre kısa vade de 1.5 kat veya 2 kat değer artışı göstererek kazanca katkı sağlıyor. Bir diğer bilinen en risksiz yöntemse dükkan alarak yatırım yapmaktır. Alınan dükkan, ev piyasasına göre daha yüksek fiyata denk gelebileceği gibi, daha fazla kazandırabilir. Alınan dükkan kiraya verilerek yatırım yapılmaktadır.

Arsa Alarak Yatırım Yapmak

Günümüzde 81 ilin neredeyse tamamında bölgesel faaliyetler sürdürülerek yenileme projeleri yapılıyor. Bu projelerin içerisinde bulunabilecek en muhtemel bölgelere şehir içinde veya şehir dışında arsa alarak yatırım yapılabilir. Alınan arsa, kısa süre içerisinde yenileme projesine maruz kalacağı için büyük site, villa tipi evlere dönüşebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.