Yastık Altı

İşsizken Kredi Alınabilir Mi?

15.08.2020
460

Kredi veren kurumlar olan bankalar işsizken kredi verme mevzusunda daha farklı prosedürleri devreye sokarak hizmet vermektedirler. Özellikle sigortası bulunmayan bireylerin bir çok banka tarafından ‘Geliri Olmayana Kredi Kartı‘ gibi kampanyalardan faydalanarak kredi katı alabildikleri görülmektedir. Sadece genellikle bu kredi kartları düşük limitli kartlardır.

Fakat işsizken ihtiyaç kredisi almak söz mevzusu olduğunda bankalar kira geliri yada sağlam bir kefili olmayan işi gücü olmayanlara büyük miktarlarda krediler verirken çok daha çok kuvvetlik çıkarmaktadır.

Sigortası Olmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Bir işe girdiniz ve çalışmaya başladınız sadece işveren henüz sigortanızı başlatmadı, bu şeklinde durumlarda kredi başvurusu yaparken bankalara sabit bir gelir beyan edemeyeceğiniz için bankalardan kredi alabilmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Bu şeklinde durumlarda sigortasız kredi çekme imkanı için çalıştığınız işletmelerden almış olduğunuz maaşın belirtilmiş olduğu kaşeli arzuçe alabilirsiniz. İşe girdiğiniz süreden başvurduğunu güne kadar olan çalışma yaşamınızın deneme süreci olduğunu belirtecek olurlarsa sigortasız işçi çalıştırma mevzusunda problem olmayacaktır.

Sigortasız Kredi Kartı Alınır mı?

Bankalar kredi verirken zorluk çıkarmalarına rağmen genellikle kredi kartları mevzusunda daha esnek davranıyorlar. Özellikle bankalar eğitim edemedikleri borçlarını varlık yönetim şirketlerine devretmiş oldukları ve zararlarını karşıladıkları için kredi kartı verirken çok fazla araştırmadan düşük limitli kartları verebilmektedir. Bu sayede geliri olmayana kredi kartı daha kolay verilebilmektedir.

Sigortasız Borcunu Ödeyemezse Ne Olur?

Sigortasız kredi veren bankalar çoğu zaman borcun geri ödenmesini güvence altına alabilmek için krediyi talep eden sigortasız çalışanın üzerine olan bir gayrimenkule ipotek koymaktadır, ancak sigortasız işçinin üzerine bir gayrimenkul bulunmuyor ise bu şeklinde durumlarda çoğu zaman sağlam bir kefil istenmektedir. Bu sayede borcun sahibi borcunu ödeyemez ise banka borcu kefilden talep etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.