Yastık Altı

Kimler 50 Bin TL Hibe Kredi Alabilir?

10.08.2020
368
Kimler 50 Bin TL Hibe Kredi Alabilir?

Kosgeb tarafından verilen 30 bin lira hibe kredi ve 70 bin lira olarak belirlenen faizsiz kredinin güncellenerek, 50 bin lira hibe kredi ve 100 bin lira faizsiz kredi olarak verilebileceği açıklandı. 50 bin lira hibe kredi pek çok kişiyi yakından ilgilendirdiği için çok fazla başvuru olacak gibi görünüyor. Sizlerle birlikte 50.000 lira hibe krediyi kimler alabilir inceleyelim.

50 Bin Lira Hibe Krediyi Kimler Alabilir?

50.000 Lira hibe kredi için başvuru yapabilmek için istenilen kriterlerin yelpazesi tam olarak net bir şekilde belli değil ancak gelecek gördüğünüz iş projeleri ve üretimini gerçekleştireceğiniz pek çok farklı girişim için başvuruda bulunabilirsiniz.

Buna ek olarak devlet 30 yaşını aşmamış ve ilk kez kendi işini kuracak olan gençlere 50 bin lira hibe kredi hakkında pek çok kolaylık sunmakta. Buna ek olarak belirlenen süreler içerisinde vergiden muaf olmak ve projelerin desteklenmesi konusunda pek çok detaylı desteği bünyesinde bulunduruyor.

50.000 TL Hibe Krediyi Alabilecekler

  •  Öncelikle Kosgeb tarafından verilecek olan 50 bin lira hibe kredi için Kosgeb bünyesinde yatırım ve girişimcilik eğitimlerini başarılı şekilde tamamlamak ve bunun ardından alacağınız kursiyer eğitimine bağlı olarak yatırımlarınızı bu şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Bu kursiyer eğitimleri için Kosgeb danışmanlarından yardım alabilirsiniz.
  • Genç çiftçilere çiftçiliğin özendirilmesi ve ekilen toprakların veriminin artmasından dolayı 50 bin lira hibe kredinin verileceği açıklandı.
  • Buna ek olarak 29 yaşını aşmamış olan genç girişimciler yapmak istedikleri iş projelerini Kosgeb üzerinden başvuru yaparak detaylandırmaları sonucunda 50 bin lira hibe kredi almaya hak kazanacağı açıklanıyor.
  • 50.000 lira hibe kredi için tüm detaylar üzerinde çalışıldığını biliyoruz ancak özellikle ilginç iş fikirleri ve genç girişimcilerin öncelikli olarak değerlendirileceğini bilmenizi isteriz. Ancak tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak bir Kosgeb danışmanından yardım almak en sağlıklı yönlendirmelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.