Yastık Altı

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ? & Kolay Yolları

15.05.2020
599
Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ? & Kolay Yolları

Kredi kartı kullanıcılarının kredi kartı iptal etme durumları söz konusu olduğunda nasıl bir yol izlemeleri gerektiğinden bahsedeceğimiz bu yazımızda, kart kullanıcılarının aslında yapacağı en basit yöntemlerden bahsetmiş olacağız. Biliyorsunuz ki, kart çıkarttırmak çok kolay ve hızlıdır. Fakat olası durumlarda kartınızı iptal ettirmek istediğinizde uğraşmanız gereken bir sürü işlem çıkar karşınıza… Bizler sizlere aslında daha önce hiç duymadığınız kredi kartı iptalinin kolay yolları nedir bunun açıklamasını yapacağız.

 

Her Zaman Telefon Bankacılığını Tercih Edin!

Milyonlarca kredi kartı kullanıcının şikayet ettiği konulardan biri de kart iptal ettirme işlemleridir. Genelde banka şirketleri bu işi sizin için zora sokmak ve hatta kartı iptal ettirmemeniz adına farklı seçenekler sunmak için çabalarlar. Bu konuda kesin kararlıysanız kredi kartı iptalinin kolay yolları kısmımızı okumadan önce kartınızda borç olup olmadığını bilgilerinizi girerek kontrol etmelisiniz. Eğer varsa ve bu borcu kapatacak durumunuz el vermiyorsa, ihtiyaç ya da tüketici kredisinden faydalanarak borcunuzu kapatıp kartınızı borçsuz bir şekilde iptal ettirmelisiniz. Ya da başka bir kredi kartınız varsa, ne kadar borcunuz varda o karta aktarabilirsiniz. İster bir kağıda kart sahibi bankaya gönderilmek üzere olan bir kart iptal dilekçesi yazın, isterseniz direk bankanıza ait olan telefon bankacılığını kullanın.Ama bizim tavsiyemiz telefon bankacılığını kullanmak. Hem bankada sıra beklemek zorunda kalmadan işleminizi kolayca halledebilirsiniz.

 

Müşteri Temsilcisine Doğru Bilgiler Vermelisiniz

Telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşmeler sırasında kimlik bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde vermelisiniz. Bu süreçte kart iptaliniz kolaylaşır. Süreç hala işlemeye devam eder ve sizin için sunduğumuz kredi kartı iptalinin kolay yolları hakkındaki tüyolarımızı uyguladıysanız, en son yapacağınız yöntem, kartınızın resmi belgeler ışığında gerçekten iptal olup olmadığını kontrol etmektir. Bunun için müşteri temsilcisiyle görüştükten yaklaşık 1.5 hafta sonra BDDK’ya kart iptalinizle alakalı bir faks yazmaktır. Ayrıca bu faks içerisinde kart bilgilerinizi ve kendi kişisel bilgilerinizi yazıp yollamanız gerekmektedir. Kartınızın iptal edildiğine dair cevap gelmediği sürece kesinlikle kartınızı kırmayın, kesmeyin ve atmayın…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.