Yastık Altı

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

14.08.2020
277
Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi kartının limiti nasıl düşürülür sorusunu soran birçok insan bulunuyor. Kredi kartının limitini düşürmek istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Kredi kartları günümüzde aktif olarak birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Kredi kartı kullananların geneli limitin yeterli olmadığından şikayet etmektedir. Ancak pek çok insanda yüksek limit nedeniyle harcamalarının ucunu kaçırmakta ve kazancının çok üstünde harcama yapmaya başlamaktadır. Bu yüzden kart limitinin ödeyebileceğiniz seviyede olması sizin için en doğrusu olacaktır. Yüksek kart limitine sahipseniz ve kredi kartı limiti nasıl düşürülür sorusunun yanıtını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bankaların otomatik olarak yükseltebildiği kredi kartı limitlerinin yüksek olması pek çok insanın bu durumu yanlış değerlendirmesi sonucunda ciddi sorunlar ortaya çıkarmıştır. Kredi kartı limiti yüksek olan ve bu limiti ödeyemeyeceği halde kullanan çok sayıda insanın hayatı adeta kabusa dönmüştür diyebiliriz.

Kredi Kartı Limit Artırım Talimatı

Bankanız otomatik olarak kredi kartı limitinizi arttırıyorsa otomatik limit artırımı talimatının tanımlı olması ihtimali oldukça yüksektir. Bunun önüne geçmek için otomatik limit artırımı talimatınızı iptal ettirmeniz yeterli olacaktır. Limit artırımını iptal ederek kartınızı istediğiniz limit seviyesinde tutabilir ve harcamalarınızın size sorun çıkarmasını bu sayede kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Kredi kartları limit artırım talimatını iptal etmek için bankanızın şubesine gidebilir ve banka çalışanların yardımıyla limit artırımını sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi müşteri hizmetlerini arayıp gerçekleştirebilir ve yine limit konusunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Limit Düşürmek

İnternet bankacılığını kullanıp limit düşürme işlemini gerçekleştirmek pek çok bankada mümkün olmaktadır. Bankaların geneli müşterilerine kredi kartı limiti seçme fırsatını sunmaktadır. Sizde limitinizi düşürmek için internet bankacılığını kullanabilir ve limitinizi istediğiniz tutara geri çekebilirsiniz. Bu işlemi dilerseniz müşteri hizmetlerini arayıp yapabilir ve yine kredi kartı limitinizi kendi seçtiğiniz bir oranda tutabilirsiniz. İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri veya banka şubesi aracılığı ile sizde kredi kartınızın limitini düşürebilir ve kendi bütçenize en uygun hale getirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.