Yastık Altı

Kredi Kartı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

23.05.2020
609
Kredi Kartı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde her şeyin sanal bir hal alması ve bu sanallığın hayatımızı bir nebze olsa dahi kolaylaşmasıyla para da git gide sanallaşıyor. Kripto paraların bile yoğun olarak gündeme geldiği şu dönemlerde cebinizin vazgeçilmezlerinden birisi de alışverişteki kolaylığı ve taksit seçenekleriyle kredi kartı denebilir. Bu makalemiz de sizlere hangi kredi kartları tercih edilmeli, hangi kredi kartını alırken nelere dikkat edilmeli ve doğru kredi kartını alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir konusunu sıralı bir şekilde inleyeceğiz.

Aidat Konusu

Kredi kartlarında en çok can sıkan şeylerden biri de aidattır. Bir kredi kartını öderken bizler zaten ay sonunda o kartın faizinden dolayı küçük de olsa bir faiz ödemekteyiz. Ve bilindiği gibi borcumuzu geciktirdiğimiz taktirde bu faiz oranı da gitgide yükselmekte. Fakat bu kredi kartında bir de aidat deniler bir kavram bulunmakta. Biz bu kredi kartını kullanırken ve faizini öderken üstüne bir bizden aidat istenmektedir. İşte tam bu nedenlerden dolayı bir kartı alırken o kartın bizim canımızı sıkacak şekilde aidatı var mı, eğer varsa yüksek mi gibi konularına önem vermemiz gerekir. Yani zaten cebimizdeyken rahatça harcayabileceğimiz bir para için kim bir daha aidat vermek ister ki ? Sözgelimi kredi kartı alırken alacağımız kartın aidatı var mı veya varsa canımızı sıkacak rakamlarda mı buna dikkat edip buna gör kart başvurusunda bulunmalıyız.

Bankamatikleri Çok mu ?

Her kredi kartı kullanıcısının bu karttan para çekme ihtiyacı oluyor. İşte tam bu yüzden bankamatikler bizim yardımımıza yetişiyor. Kullandığımız kart ile şubelerde işlem yapabilmek veya ihtiyacımız olduğunda bankamatiklere hemen ulaşabilmek için kullandığımız kredi kartının yolumuzun üzerinde bankamatiği veya şubesi var mı konusuna dikkat etmeli, kolaylık açısından bir çok yerde bankamatiği veya şubesi bulunan bankaların kartlarını seçmeliyiz.

Geri Ödemelerinde Kolaylık Var mı ?

Çeşitli nedenlerden dolayı bankalara olan borcumuzu ödeyemediğimiz durumlar oluyor. İşte böyle zamanlarda bankanın da bize kolaylık sağlamasını beklediğimiz anlar ne yazık ki bulunmaktadır. Böyle durumlarda bize geri ödeme kolaylığı sağlayan bankaları seçmekte bizim adımıza doğru karar olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.