Yastık Altı

Kredi Kartı Yenileme Nasıl Yapılır ?

14.05.2020
532
Kredi Kartı Yenileme Nasıl Yapılır ?

Her kredi kartında olan belirli bir kullanım süresi mevcuttur. Bu sürenin bitiminden yaklaşınca var olan kredi kartı yerine bankalar tarafından adrese gönderilen yeni kartlar, süresi dolmuş olan kartların yerini alır. Bu süre içerisinde gerçekleşen kredi kartı değiştirme olayı için herhangi bir ücret talebi alınmaz. Fakat kredi kartının yenilenmesi için verilen süre zarfının uzun olması nedeniyle, bu süre içerisinde ortaya çıkabilecek olan kredi kartının kırılması, kredi kartının kaybolması ya da çalınması gibi durumlar karşısında kişi kredi kartını yenilemek suretinde başvuru talebinde bulunur. Bu süreç nasıl gerçekleşir? Kredi Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Bankalarda müşteri memnuniyetinden dolayı birbirinden farklı kredi kartı yenileme politikası bulundurur. Bazı banka kuruluşları kredi kartı yenileme işlemini yalnızca şubesi aracı ile yaparken, bazı banka kuruluşları ise; çağrı merkezlerinden yararlanılarak gerçekleşmektedir. Gelecek olan yeni kredi kartının ne zaman geleceği ya da ne tür bir gönderim şekli ile geleceği her bankaya göre değişim göstermektedir. Bazı bankalar kurye aracılığı ile gönderirken, bazıları bankaların kargo şirketleri ile gönderir. Kırık kart durumunda ise; kırılan kartı atmadan önce ilgili banka şubesine gidilir ve durum bildirilir. Bu bildiri işlemi şubeye gitmeden müşteri hizmetleri aranarak da gerçekleşir. Bu durumda kart iptali istenir ve yenisi için bankaya istekte bulunur.

 

Kredi Kartı Yenileme Ücreti

Kredi kartının kırılması, çalınması ya da kaybolması gibi olayların karşısında yapılan kredi kartı yenileme işlemi için yıllık 2 defa sınırlı olacak şekilde bankalardan ücret alımı gerçekleşmez. Bir yıl boyunca 3. değişim ya da daha fazlası gerçekleşecek olursa her bankanın kendine göre düzenlemiş olduğu ücret sistemine göre müşteri bankaya ücret ödemek zorunda kalır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.