Yastık Altı

Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

26.05.2020
580
Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

1500 üzerinde bir kredi değerine sahip iseniz ve kredi müracaatınız var ise büyük bir ihtimal bankalar tarafından olumlu netice alacaksınız demektir. Kredi puanınız  1500 puanın alt seviyesinde ise, kredi almanız maalesef güç olmaktadır lakin dert etmeyin. Birkaç yöntem ile birlikte kredi puanınızı oldukça hızlı bir şekilde artırmanız imkan dahilinde! Kredi puanı en çabuk nasıl yükseltilir? İşte sizlere kredi değerinizi artırma imkanı.

Kredi puanınızın düzgün olması ve bununla birlikte 1500 puanın üstüne çıkabilmesi için öncelikli olarak bankaların size güvenmesi gereklidir. Önceki finans işlemlerinizde çeşitli kusurlar olmuş, aynı zamanda ödeme hususunda esnek davranmış iseniz bankalar bunu görecek ve bununla birlikte size güvenmeyecektir. Öncelikli olarak bankaların güvenini kazanmalısınız. Bunu sağlamak adına, evvel olarak tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızın ödemelerini bitirmelisiniz, herhangi bir bankada borcunuz bulunmamalı. Kredi değeri en hızlı ne şekilde arttırılır sorusunun en can alıcı yeri bununla birlikte cevabı bu maddedir.

Herhangi bir kartınız varsa, tüm alışverişlerinizde bundan sonra nakit yerine bu kartı kullanın. Yakıt, yiyecek, temizlik, okul vs. bütün ödemeleriniz amacıyla kredi kartınızı kullanın aynı zamanda hesap kesim tarihinde mutlaka tertipli bir biçimde bu borçlarınızı anında ödeyin. Az süreçte bankalar tarafınızın bu gayretinizi görecek aynı zamanda olumlu olarak notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Bankalarda olan aynı zamanda işlem yapmadığınız bütün hesapları kapatın. Bankalarda kullanılmayan hesaplar kesinlikle puanınızı düşürecek. Ve siz bütün bankalarda kullanılmayan vadeli yahut vadesiz hesaplarınızı kapattıktan daha sonra, iki ay sürecinde puanınıza pozitif yansıyacaktır.

Bankalara bulunan borçlarınızı kapattınız peki diğer borçlar? Tüm ödenmemiş faturalarınızı da hemen bitirmelisiniz. Ve ayrıca tarafınıza tavsiye; faturalarınızı mütemadiyen banka hesabınızdan otomatik ödeme direktifi ile birlikte ödeyin. Bankalar sizlerin tüm faaliyetlerinizi ne kadar takip edebilirse, güveni o kadar yükselir.

Sonuç olarak, sürekli kredi ve kredi kartı gibi başvurularda bulunmayın. Evvel olarak puanınızın fazlalaşmasını bekleyin, zaten notunuz daha iyi bir seviyeye geldiği an bankalar aracılığıyla sizler aranan müşteri olacaksınız. Her banka kredi değeri üstte müşteri ile birlikte çalışmayı isterler. Bu aşamaları düzenli bir biçimde uygulayıp devam ederseniz 2-3 ay içinde puanlarınız da ciddi bir artma olduğunu görürsünüz. Mühim olan bütün işlemlerinizi bundan böyle bankalar üstünden sağlamanız aynı zamanda her borcunuzu vaktinde ödemeniz. İşte bu adımları uyguladıktan daha sonra tüm bankaların nadide müşterisi olacaksınız. Kredi skoru en çabuk nasıl yükseltilebilir maddelerini adım adım uygulayıp pek az süreçte notunuzu iyileştirme imkanına sahipsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.