Yastık Altı

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Gelecek ?

16.05.2020
302
Kredi Sicil Affı Ne Zaman Gelecek ?

Kredi sicilleri kötü olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına geçtiğimiz günlerde atılan adımlar milyonlarca vatandaşın beklenti içerisine girmesine neden oldu. Son yıllarda hükümetin bu konuda yaptığı çalışmalarda henüz somut bir adım atmaması, milyonlarca kişinin zor durumda kalmasına neden oluyordu. Ancak TBMM’den geçen ekonomik paket içerisinde yakın zamanda milyonlarca vatandaşın merakla beklediği sicil affının kabul edilmesi beklenmektedir.

Kredi Sicili Neden Bozulmaktadır ?

Bankalardan kredi alan veya bankaların sunmuş olduğu kredi kartlarını kullanan müşterilerin zaman içerisinde yaşadığı sorunlardan dolayı ödemelerinde aksatma yaşaması kredi sicillerinin bozulmasına neden oluyordu. Bu yüzden de milyonlarca vatandaşın zaman zaman yaşanan ekonomik bunalımlardan dolayı kredi sicillerinde ciddi bozulmalar meydana geliyordu. Özellikle de ticari faaliyet yürüten işletmelerde meydana gelen sicil bozulmaları, işletmelerin daha da zor durumda kalmasına neden oluyordu. Bu yüzden kredi sicil affı konusunda beklediğiniz müjdeli haberi yakın zamanda sizlere buradan duyurmak istiyoruz.

Tüzel kişilere bu konuda af getiren hükümetin gerçek kişiler içinde yakın zamanda aynı adımı atması bekleniyor. 2020 yılı içerisinde yapılacak olan ekonomik reformların arasında kredi sicil affının da yakın zaman içerisinde yeniden gündeme gelmesi beklentilerin bir adım daha yukarıya çıkmasına neden oldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın özelikle kredi sicil affı konusunda yaptığı çalışmalardan sonra binlerce vatandaşımızın artık bankalar ile yeniden kredi çalışmalarına başlaması beklenen durumlar arasında yer almaktadır. Kredi çekme konusunda yasaklı olan vatandaşlarımız bundan sonra çıkartılacak olan kredi sicil affı kapsamında yeniden temiz bir kredi sicili ile hayatlarına devam edecek ve bankalardan diledikleri zaman kredi çekme şansını bulmuş olacaktır.

Kredi Sicil Affından Yararlanmak İçin Yapmanız Gerekenler

Bankalara olan borçlar yüzünden kredi sicillerinde bozulma meydana gelen kişilerin bu aftan yararlanabilmesi için özellikle bankalara olan borçlarını en kısa süre içerisinde ödemesi gerekmektedir. Bankalara olan borçlarınızı ödediğiniz zaman en kısa sürede kredi sicillerinizin temize çıkacağını ve bu konuda yeniden bankalar ile çalışmalara başlayacağınızı sizlere açıklamak istiyoruz. merak ettiğiniz kredi sicil haberlerinin güncel versiyonlarına sitemiz üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.