Yastık Altı

Maaşa E-Haciz Uygulanması Durumunda Yapılması Gerekenler

26.05.2020
606
Maaşa E-Haciz Uygulanması Durumunda Yapılması Gerekenler

Gelen sorular üzerine bu konunun da üstünden geçmeyi uygun bulduk. Hesabıma e Haciz geldi ne yapmalıyım sorusunun ayrıntıları yazımızda geçmektedir. Önceleri evlere gelen haciz işlemleri çoğu insanın mağduriyeti yüzünden iptal edildi ve insanların teşhir edilmesine engel olundu. Bu çok güzel ve mantıklı alınmış bir karar. Ancak hesaba katılmayan bir konu da vardı.

E-Haciz dönemine girdiğimizden beri insanların ortak sözü ” Maaş hesabıma e haciz geldi ne yapmalıyım ” oldu. Bunun aslında günümüz şartlarında zor olsa da maaş hesaplarına gelen e-hacizden kurtulmak için öncelikle verilen icranın sizin olması ve sizlere ilamsız takip tebligatının ulaşmaması gerekmektedir. Herhangi bir sebepten ötürü eğer size ulaşılamıyorsa sizlere ulaşmanın en kolay yolu olan maaş hesaplarınıza e-haciz uygulatmak olacaktır.

Özellikle vergi borçlarından dolayı insanların maaş hesaplarına e-haciz işlemi uygulanmaktadır. Genellikle Vergi daireleri haciz işlemleri için çalışılan yere veya kişiye maaşının haciz altına gireceğini ve 4’te 1’inin yani Yüzde %25 inin haciz yolu ile kişiden alınacağını bildirir. Özellikle bu gibi durumlarda kişiler iş durumundan dolayı da biraz sıkıntıya girer ve iş verenlerinin gözünde bir nebze olsa güven kaybederler.

Eğer siz de maaş hesabıma e haciz geldi ne yapmalıyım? sorusunu soruyorsanız sizlere tavsiyemiz en kısa zamanda -ki eğer bu borcun sizinle alakası olduğunu düşünmüyor ve gerçek anlamda ilk şok etkisini atlattıysanız Vergi Dairesine gitmeniz gerekmektedir. Eğer yasal süre olan 7 iş günü içinde itiraz etmez veya herhangi bir nedenle vergi dairesinden ayrıntılı bilgi talep etmezseniz, bu borcu ödemekle yükümlü olacağınızı bildirmek isterim.

Bu süreçte daha iyi ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz eğer aşağıdaki yorum kutusundan bizlere soru sorabilir ve yorumları okuyan bilgi sahibi insanların ve bizlerin yardımcı olmasına olanak sağlarsınız.

Eğer bu gibi durumlar karşısındaysanız sizlere önereceğimiz bir yazımız olduğunu söylemek isterim. Kara Liste Nedir? % Kara Listeden Nasıl Çıkılır? yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Bu gibi durumlardan kurtulmanın en kolay yolu tüm borçları tek bir finans şirketine veya bankaya bağlamanızdır. Bu sayede borcunuzu istediğiniz gibi yapılandırabilir ve kısa sürede bu gibi yükümlülüklerin altından kalkabilirsiniz. Unutmayın, Vergi borcu için yapmanız gereken en önemli konu Vergi Dairesine giderek borcunuzun ayrıntılarını öğrenmek olmalıdır.

Umarım bu yazımızda sizlere anlatmak istediğimiz konu olan ” Maaş Hesabıma E Haciz Geldi Ne Yapmalıyım? ” yazısını açıklayıcı bulmuşsunuzdur. Yorum yaparak sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.