Yastık Altı

Merkez Bankası Kredi Kaydı Kara Liste Sorgulaması

25.05.2020
532
Merkez Bankası Kredi Kaydı Kara Liste Sorgulaması

Müşterisi bulunduğunuz bankadan, çektiğiniz kredilerin taksitlerini başta imzalamış bulunduğunuz sözleşme tarihlerinde ödemeniz lazımdır. Şahsen size belirtilen söz konusu tarihler içerisinde ödeme yapmamanız durumunda banka vasıtasıyla başınız sıkıntıya girebilir ve buna bağlı olarak da mahkemelik olabilirsiniz. İşte bu durum, kredi kartları adına da geçerlidir.

Aldığınız kredi kartını muhakkak bilinçli bir biçimde kullanmalısınız. Şayet aldığınız kredi kartını dikkatli olarak kullanamaz ve bununla birlikte sürekli şeklinde borçlarını tehir ederseniz, merkez bankası kara listesine alınmanız durumu söz konusudur. Şuan adına böyle bir durum söz konusu mu değil mi anlamak düşüncesindeyseniz, merkez bankası kredi kaydı kara liste sorgulaması yapmalısınız. Söz konusu sorgulama vasıtasıyla, kara listede yer alıp almadığınızı rahat bir biçimde öğrenip uygulayabilirsiniz.

Merkez Bankası Kara Liste Telefon

Merkez bankası kara liste telefon ile görüşme yapabilmek düşüncesindeyseniz, telefon numarasını arayın. Karşınıza ilk adı altında danışmadan birileri çıkacaktır. Bu kişilere, ne konuda işlem yapabilmek istediğinizi belirtirseniz size destekçi olacaklar ve bununla birlikte isteklerinizi çözümleyeceklerdir. Çıkmış olan kredi sicil affıyla birlikte, söz konusu telefonu aramanız şeklinde, mevcut kredi sicilinizin temizlenebileceği bilgisini sizlere verebiliriz.

Merkez Bankası Kara Liste Sildirme

Merkez bankasını kullanarak, kara listeden adınızı sildirmek hedefliyorsanız aynı zamanda talebiniz geri çevrildiyse, kredi puanınızı artırma yoluna gitmelisiniz. Sonrasında ise tekrardan merkez bankası kara liste sildirme konusunda başvuruda bulunabilirsiniz. Böyle yapmanız halinde, merkez bankasının gözünde bile değeriniz bir kademe daha artacak ve bununla birlikte kara listeden daha rahat bir şekilde çıkabileceksiniz. Bazı bireyler, direk herhangi bir şey yapmadan sildirme işlemine başvurduklarından dolayı, başvuruları kabul olmayabilir. Siz böyle bir yolu tercih etmeniz şeklinde geçerli bir sebebiniz olacaktır.

Banka Sicil Temizleme Nasıl Yapılır?

Banka sicil temizleme işlemi, tamamen sizin kendinizin yapması gerekmekte olan bir işlemdir. Doğru ve etkili bölümleri izlerseniz, kredi siciliniz temize çıkacak bununla birlikte tekrardan kredi çekebilir duruma geleceksiniz. Bazı insanlar, hatalı adımlar atmasından ötürü kredi sicilleri daha iyi olmak yerine daha kötü olur ve insanlar sonunda herhangi bir bankalardan ihtiyaç kredisi dahil olmak amacıyla çekemez hale gelirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.