Yastık Altı

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

20.05.2020
613
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalardan kredi kartı alabilmek için 18 yaşını geçmiş olmanız gerektiği için üniversite öğrencileri bu şartı tamamlamaktadır. Bunun için bazı bankalardan daha düşük faizli kart alabilmektedirler. Akbank, Halkbank, Ziraat Bankası, İş bankası, Yapı Kredi ve daha birçok banka öğrencilere kredi kartı vermektedir. Tabi ki hepsinin faiz oranları ve limitleri farklıdır. Örneği; Akbank 26 yaşın üstünde olan ve hala öğrenci olan kişilere kart vermemektedir. Birçok banka öğrencilere kredi kartı vermektedir çünkü öğrenci sayısının ülkemizde çok fazla olduğunun bilincindeler. Ve bu öğrenciler okul bittikten sonra büyük bir müşteri potansiyeli olacaktır. Bu nedenle öğrenci iken en uygun ve en kazançlı avantajları sağlayan banka ile ilerleyen zamanlarda da devam edecekleri için bankalar bu konuda önemli adımlar atmışlardır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kartının Özellikleri

Bu bankanın öğrencilere verdiği kartın adı Genç Bankkart’tır. Bu karttan 5 yıl aidat alınmamaktadır. Bilindiği gibi kredi yurtlar kurumunun öğrencilere yatırdığı burslar da Ziraat bankasına geldiği için isterseniz tek karttan hem bursunuzu çekebilir hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu bankada eğer KYK dan yararlanıyorsanız size özel 300 tl lik ek limit de verilmektedir. Fakat bunu nakit olarak kullanamazsınız. Sadece alışverişlerde kullanabileceğiniz bir 300 tl lik avans olarak düşünebilirsiniz. Bu bankada sadece üniversite öğrencileri değil kart alma konusunda lise öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri de yararlanmaktadır. Lisa öğrencilerine 500, yüksek lisans öğrencilerine ise 950 lira limit verilmektedir.

İş Bankası Öğrenci Kartının Özellikleri

Bu bankanın üniversite öğrencilerine verdiği kartın adı İşte Üniversitelidir. 18 yaşın üstünde olan yüksek lisans öğrencileri de bu karttan faydalanabilir. Fakat bu kartın 3 farklı versiyonu vardır. Bunlar Temalı Visa, Temasız Visa ve Aidatsız İşte Üniversitelidir. Diğer ikisinde yıllık işletim ücreti varken öğrencilerin kullanmış olduğu aidatsız kartta yıllık işletim ücreti alınmamaktadır. Bu kart ile Maximum üyesi iş yerlerinden alışveriş yapıp puan kazanabilirsiniz. Diğer kartlara oranla limiti biraz düşüktür. 500 tl limiti olan bu karta sahip olmak istiyorsanız dilerseniz şubeden dilerseniz de internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.