Yastık Altı

Satış Ortaklığı Nedir ? Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

20.04.2020
637

Satış ortaklığı nedir? Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır?

Satış ortaklığı, internet ve teknoloji geliştikçe en ehemmiyetli ticaret aracı olma yolunda çok ehemmiyetli bir yol kat ediyor. Öyle ki son zamanlarda bütün firmalar internet üzerindeki reklam hissenini arttırarak aynı anda değişik yerlerdeki milyonlarca insana erişmek istiyorlar. İşte burada kullanıcılara erişme bölümünde ise kullanıcılara ehemmiyetli görevlerin verildiği ve internet üzerinden para kazanmanın en ciddi yolu olan satış ortaklığı sistemini sizler için bu yazımızda anlatarak sizleri satış ortaklığı ile ilgili bilgilendirmeye çalışacağız.

Satış ortaklığı temel olarak işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmanızı ve bunun karşılığı olarak size ödeme yapması mananına gelmektedir. Başka bir deyişle kolayca siz rastgele bir firmanın satış ortaklığı programına katılırsanız ve ürünlerinin tanıtımını yaparsanız, alıcılar da bu siteden almak istediğine sizin aracılığınız ile erişirse siz bu alışverişten belli bir oranda para kazanırsınız. Sözgelişi siz bir firmanın satış programına katıldınız ve prim ile çalışıyorsunuz. Şayet sizin aracılığınız ile birisi siteye girer ve alışveriş yaparsa yaptığı alışveriş meblağının yüzdelir olarak bir oranı hatıranda hesabınıza aktarılacaktır.

Anlattığımız üzere satış ortaklığı internet üzerinden para kazanmanın en hızlı ve en gidersiz yollarından bir tanesidir. Zira bu sistemde herhangi bir ürün almak veya imal etmek zorunda değilsiniz. Siz yalnızca bir şekilde alıcı ve satıcı arasındaki irtibatı kurarak alışverişe kapı açmak zorundasınız ve bu satış sonrasında ise kendi komisyonunuzu alırsınız.

Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır ?

Yukarıda anlattığımız sistemde para kazanmak oldukça kolaydır fakat biraz emek ister. İnternetten para kazanmak için bir satış ortaklığı programına katıldığınızda ve satacağınız ürünleri seçince firmalar size ürünleriniz için bir kod verirler. satış ortaklığı programlarının çoğunda hazır linkler, bannerlar ve diğer reklam araçlarından sizlere verirler. Sizin yapacağınız tek şey bu firmalar tarafından verilen kodu kopyalamak ve ziyaretçi trafiğini sağlamak için kendi web sitenize, sosyal medya hesabınıza veya size ait olan internet üzerindeki tüm mecralara yerleştirmektir. Kodu koyduğunuz mecrayı ziyaret eden ziyaretçiler, sizin gerek sosyal medyada gerek de internette paylaştığınız bu linki tıkladığında ürünün bulunduğu web sitesine yönlendirilecek ve sizin satışına iştirak ettiğiniz ürün veya hizmeti aldığında hatıranda komisyonunuz hesabınıza yatacaktır. Bu satışlardaki performansınız firmalar tarafından satış ortaklığı kimliğiniz ve kullandıkları yazılımları sayesinde daimi izlenecektir.

Elbette komisyon alabilmek için sürekli olarak ürün satışı yapmak zorunda değilsiniz. Farklı yollarla de satış ortaklığından iyi paralar kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma 1. Yolu

Bu yollardan ilki tıklama başına ödeme seçeneğidir. Bu yolda satış yapılan siteye ne kadar adam yönlendirir ve siteye girmelerini sağlarsanız o kadar para kazanırsınız.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanmanın 2. Yolu

İkinci yolumuz ise yönlendirme başına ödemedir. Satış yapılan siteye girenler bilgilerini paylaşırsa paylaşma başına para kazanırsınız.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma 3. Yolu

Üçüncü metodumuz ise satış ortaklığı sistemine başka insanları dahil etmek olmaktadır. Network Marketing olarak adlandırılan bu metot en çok para kazanmanızı sağlayan internetten para kazanma metotlarının en iyilerinden birisidir. Şayet satış ortaklığı yaptığınız sisteme referansınızla ne kadar çok aza kazandırırsanız onların satışları üzerinden belli komisyonlar alırsınız ve sizin yaptığınız işin yanı sıra onlardan gelen para ile hızla internet üzerinden para kazanabilir ve kazandırabilirsiniz. Ancak bu metotta gerek inançlarınız gereği gerekse yaşantınız gereği neyin reklamını yaptığınıza son derece dikkat etmelisiniz. Zira inancınıza ve yaşantınıza uymayan bir reklamı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Başka bir deyişle örnek verecek olursa içkinin zararlarını bilen ve içki kullanmayan bir kişinin herhalde bunların reklamını yapması ne inancına uyar ne de etik ilkeler dahilinde değerledirilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ekin dedi ki:

  Eline sağlık.

 2. Kemal dedi ki:

  Kardeşim çok güzel hazırlamışsın

 3. Tarık dedi ki:

  Güzel içerik…

 4. Tuğçe dedi ki:

  Yararlı bir paylaşım, tebrikler! 🙂

 5. Salih dedi ki:

  Bu günler de herkes internetten para kazanmanın yollarını arıyor. Bende internetten para kazanmak istiyorum. Makale içeriği gayet açık açık internetten satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır güzel anlatılmış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.