Yastık Altı

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır ?

20.04.2020
576

Taşıt Kredisi ikinci el ve sıfır arabalar için alabileceğiniz bir kredidir. Taşıt Kredisi alırken alacağınız taşıt banka tarafından ipotekli olur yani alacağınız aracı banka dan habersiz satamazsınız. O zaman Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Kaç Ay Taksitle Alınabilir ?

Taşıt Kredisi alırken 1 ila 48 ay vade ile taşıt vadesi alabilirsiniz. Alacağınız taşıtın belirli bir kısmını vade ile ödeyebilirsiniz bu miktar değişmektedir. Ayrıca taşıtın yaşı da önemlidir taşıtı alacağınız bankalar genel de 5 yaşa kadar taşıt kredisi vermektedir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır ?

Sıfır araçlarda araç ipotek edilir yani rehin edilir ve kefil istenmez bu yüzden sıfır araç almak her zaman daha avantajlıdır. 2.el araçlarda ise kefil istenilir 60%, 80% oranların da kredi alınabilir. Taşıt kredisi her banka tarafından değişen koşullar da verilmektedir oranlar değişebilir. Faiz oranları her banka için değişmektedir. En avantajlı fırsatlar için bankaların sunduğu fırsatları düzenli olarak takip edebilirsiniz. Taşıt kredisi alırken düzenli gelir ve ödemeleriniz olması bazı bankalar tarafından dikkate alınmaktadır. Başvuru yaparken Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi bulundurmak gerekmektedir. Ayrıca Ruhsat fotokopisi, Noter satış sözleşmesi, aracın çekme belgesinin olmadığına dair belge gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.