Yastık Altı

Taşıt Kredisi Olarak En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

16.05.2020
542

Taşıt alacak olan müşteriler genellikle kredi limitleri konusunda herhangi bir bilgi sahibi değildirler. Bu yüzden de Taşıt kredisi olarak en fazla ne kadar kredi çekebilirim? Sorusu en sık sorulan sorular arasında karşımıza çıkmaktadır. Bugün sizlere bu konuda merak edilen detaylar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Bu konuda bankaların müşterilerine göre farklı kredi limitleri belirlediklerini özellikle belirtmek istiyoruz. Ancak yasal prosedür gereğince verilmesi gereken kredi miktarlarına göz atalım.

İlk ve ikinci kısım olacak şekilde müşterilerine kredi limitleri belirleyen bankalar, 0 KM veya ikinci el araç alacak müşterilerine birinci kısım için %50 oranında ikinci kısım içinse %70 oranında kredi desteği çıkarak araç almalarına imkân vermektedir.

Taşıt Kredisi Oranları

Daha aydınlatıcı bilgi vermek için 100 Bin TL değerinde bir araç almak istediğiniz zaman bankanın ilk kısım için %70 oranında kredi desteği vereceğini yani bu oranın 35 Bin TL değerinde kredi vereceğini, ikinci kısım olan 50 Bin TL içinse bu sefer vereceği oran %50 oranından hesaplanmaktadır. Burada 25 Bin TL kredi verecek olan bankanın en fazla kredi kullandırma limiti olarak 60 Bin TL civarında sizlere kredi imkanı sağlayacağını belirtmek istiyoruz.

100 Bin TL çekmek istediğiniz zaman bankanın sizlere taşıt kredisi türünde en fazla 60 Bin TL kredi vereceğini belirtmek istiyoruz. aynı zamanda bankaların araçların ipotek değerlerine göre kredi türlerinde daha yüksek tutarlarda kredi verdiğini de ayrıca belirtmek istiyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.