Yastık Altı

Twitter Hisselerinde Artış Meydana Geldi

19.05.2020
541
Twitter Hisselerinde Artış Meydana Geldi

Nedeni bilinmeyen bir artış ta geçtiğimiz ayda Twitter hisselerinde meydana geldi. Uygulamanın hisseleri 21 Haziran tarihinden itibaren bir de 12 Ekim’de en büyük kazancını yüzde 4.1 yükselerek kaydetmiş oldu. Şirket hisselerinin yükseliş sebebi ise herkesi şaşırttı. Çünkü kimse neden kaynaklı olduğunu bilmiyor. Geçtiğimiz ay ABD Başkanı Donald Trump’ın bu sosyal medya aracını sık kullanıyor olması da gelen tahminler arasında yer alıyor. Bir de üzerine yaşanan Harvey Weinstein skandalı da nedenlerden birisi olduğunu düşünülüyor.

Harvey Weinstein Skandalı Nedir ?

Son aylarda Amerika Birleşik Devletleri ünlü yönetmen Harvey Weinstein hakkında oyuncuların yapmış olduğu taciz skandalı ile çalkalanıyor. Günden güne liste büyümeye devam ederken dünyaca tanınmış isimlerin de tacizden etkilendiği öğrenildi. Tacize uğrayan kadınların arasında bütün erkeklerin aşık olduğu Angelina Jolie, Rose McGowan ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimler de yer alıyor. Bu tanınmış isimler de dahil 20’den fazla kadının kariyerinin belirli dönemlerinde ünlü yönetmen Weinstein tarafından taciz edildiği söyleniyor. Bu olayların büyümesinin ardından 81 Oscar Ödülüne sahip yönetmenin Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden kovulması ise söylentilerin doğru olduğunu kanıtlayan bir durum oldu. Sosyal medya üzerinden hızla yayılan taciz skandalı insanların akın akın Twitter’a girmesine ve buradan konu hakkında yorumların yapılmasına neden oldu. İşte tam da bu sebepten aniden hisse artışının bir nedeni olarak bu skandal da göz önünde tutuluyor.

Donald Trump’ın Twitter İlgisi

Ülkemiz Cumhurbaşkanı da dahil birçok devlet büyüğü Twitter uygulamasında paylaşım yapıyor. Fakat politik isimler arasında adaylığından itibaren seçilmesi de büyük ses getiren ABD yeni başkanı Donald Trump’ın uygulama üzerinden paylaşım yapması insanların merak içerisinde Twitter’a olan ilgilerinin artmasına vesile oldu. Bu nedenle şirket üzerinde Trump’ın uygulamayı kullanmasının büyük etkisi olduğu düşünülüyor. Donald Trump’ın kendisine ait kişisel hesabının takipçi sayısı ise 40 Milyonu aşkın bir rakamdan oluşuyor. ABD başkanı kamuoyuna iletmek istediği her türlü mesajı bu hesap üzerinden paylaşıyor. İnsanlar da doğal olarak başkanı takip ediyor. Üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Ekim ayında meydana gelen artış Twitter hisselerindeki büyük kazancı gözler önüne serdi.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.