Yastık Altı

Vakıf Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır ?

15.05.2020
596
Vakıf Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır ?

Her ihtiyaca uygun krediler veren Vakıf bankası, hızlı bankacılık sektöründe hizmet vermektedir. İhtiyaç kredileri, herkesin talep ettiği tutar kadar ödeme alabileceği kredi çeşitlerinden biridir. Ayrıca uyguladığı düşük faiz oranları ile de müşterilerini memnun etmektedir. İhtiyaç kredisinin amacı, kişilerin istenmeyen durumlar karşılığında nakit sıkıntısının giderilmesini hedeflemektedir. Vakıf bankası, diğer bankalara göre talep edilen kredinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Üstelik geri ödemelerde de müşterilerine kolay çözümler üretmektedir.

Vakıf Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Vakıf bankası ihtiyaç kredisi başvurusu, internetten veya cep telefonları ile sms yolu ile yapılmaktadır. Başvuruların sonunun olumlu çıkması halinde, nüfus cüzdanlarınız ve gelir durumunuzu gösteren belge ile herhangi bir Vakıf bankası şubesine gidebilirsiniz. Kredi başvurunuz aynı gün içinde onaylanacak ve size gerekli olan tutar ödenecektir. Fakat bu krediden faydalanabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve kredi notunuzun da yüksek olması gerekmektedir. Bu koşullara uygunsanız kredinizi hemen alabilir ve kullanabilirsiniz.

Vakıf Bankası Ve Kredi Notu

İhtiyaç kredisi başvurunuz sırasında karşınıza çıkacak olan kredi notu, her bankada olduğu gibi Vakıf bankası içinde önemli bir noktadır. Kredi notu, herhangi bir bankadan kredi alınmış ve düzenli geri ödenmemişse bir hayli düşük çıkacaktır. Uzun zaman geçmesine rağmen hale ödenecek bir borç varsa, banka sizi otomatik men kara listeye eklemektedir ve talep ettiğiniz hiçbir kredinin cevabı olumlu olmayacaktır. Kredi notunu biraz daha açık bir dille anlatmak gerekirse, banka ile aranızdaki ilişkinin değerlendirilmesidir ve aldığınız kredinin nasıl geri ödendiğini belirten bir belgedir. Bu sebeple Vakıf bankasından ihtiyaç kredisi çekebilmeniz için kesinlikle kredi notunuzun yüksek olması gerekir.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Koşullar

Vakıf bankasından ihtiyaç kredisi kullanacak bireylerin bir takım şartları da üstün de taşıması gerekmektedir. İlk olarak SGK’LI olarak çalışan bir kişinin geçmiş döneme ait 12 aylık sigorta gözükmesi gerekir. Ancak kredi notu iyi olan bireyler için bu kural aranmamaktadır. Vergi levhalı olarak çalışan bir kişinin de, aynı iş yerinde çalışma süresi en az 6 ay olmalıdır ve 12 aylık sigortalı çalışan olarak gözükmesi gerekmektedir. Memurların ise, herhangi bir çalışma süresi Vakıfbank tarafından istenmemektedir. Ama kredi notu düşük ise ihtiyaç kredisi verilmemektedir.  Emekli bireyler için istenen şartlar ise,  emekli olduğu iş yerinden çalıştığına dair belge istenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.