Yastık Altı

Veli Yardımı ile Banka Hesabı Açmak

22.05.2020
623
Veli Yardımı ile Banka Hesabı Açmak

Birçok banka tarafından 18 yaş altına banka hesabı açılmamaktadır fakat çeşitli kampanyalar sayesinde siz de 18 yaş altında banka hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak bunun için yanınızda bir aile büyüğünün olması şart. Çünkü kanunlara göre 18 yaşını doldurmadan reşit sayılmıyor ve sorumluluk sahibi olamıyorsunuz. Bu yazımızda velinizle birlikte banka kartı ve hesabı alabileceğiniz bankaları sizlere aktaracağız. Bu sayede çocuğunuz için veya kendiniz 18 yaşının altında iseniz kendiniz için banka hesabı oluşturabilirsiniz.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

İş Bankasının gençler için sunmuş olduğu ilk imza hesabı kampanyası sayesinde 18 yaş altı birisi için banka hesabı oluşturulabilir ve hesap aktif edilebilir. Bu hesap 12 ile 18 yaş aralığındaki herhangi birisi için açılabilir. Tabii ki bunun için bir veliden yardım alınmalıdır. Veli ile birlikte İş Bankası şubelerinden birisine gidilerek başvuru sürecinin başlatılması gerekiyor. İşlemler kısa süre içerisinde tamamlanıp size dönüş sağlanacaktır. Sonrasında ilk imza hesabı aktif edilir ve diğer hesaplardaki tüm özellikler kullanılabilir. Dilerseniz yatırım fonu hesabı bile oluşturabilirsiniz.

Akbank Exi26 Banka Hesabı

Akbank, uzun süredir ülkemizde hizmet vermeye devam eden ve müşteri memnuniyeti oranı yüksek bir bankadır. Exi26 hesabı, 16 yaş ve üstü bireyler için oluşturulabilir. Normal bir banka hesabı gibi internet üzerinden alışveriş yapabilir ve IBAN numaraları arasında para alışverişi yapabilirsiniz. Ekstra olarak bu banka kartında yaptığınız harcamalardan Chip Para kazanabilirsiniz. Bu paraları farklı kampanyalar sayesinde kullanabilirsiniz.

VakıfBank Junior Hesabı

VakıfBank’ın gençleri düşünerek hayata geçirmiş olduğu bir projedir ve 18 yaşından küçük herhangi birisi için hesap oluşturulabilir. Ülkemizde birçok genç internet üzerinden oyunlar oynadığı ve çeşitli sitelerden alışveriş yaptığı için banka kartlarına ihtiyaç duymaktadır. VakıfBankJunior hesabı ile çocuğunuza veya velisi olduğunuz birisine hesap oluşturabilir ve onun bu ihtiyaçlarını kolayca karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 18 yaş altı birisi için hesap oluşturmak için yanınızda mutlaka yetişkin bir aile ferdi bulunmalıdır.
  • Bankalarla başvuru sürecindeyken komisyon oranları gibi çeşitli konuları yetkililerle konuşmalısınız.
  • Aklınızda mutlaka bir soru işareti kalmamalı.
  • Sorumluluk veliye ait olacağı için harcama yapılan platformlar zaman zaman kontrol edilmelidir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.