Yastık Altı

Yapıkredi Bankası Kredi Yapılandırma Rehberi

27.05.2020
610
Yapıkredi Bankası Kredi Yapılandırma Rehberi

Kredi yapılandırma yapan bankalar arasında Yapı Kredi de yer alıyor. Sıklıkla bu işlem için tercih edilen banka, müşterilerine birçok yapılandırma seçenekleri sunuyor. Kendi müşterilerinin yanı sıra diğer banka müşterilerine de kapılarını açan Yapı Kredi, borçları olan ve bu doğrultuda kredi kullanıp taksitlerini ödeyemeyenler için kolaylık sağlıyor.

Kredi borçlarınızı ödeyemediyseniz yapılandırma için başvuruda bulunarak yepyeni faiz oranları ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yapılandırma için talepte bulunduğunuzda belli bir değerlendirme altına alınarak onay için bekleyeceksiniz. Olumlu olarak yanıt aldığınızda yeni faiz oranları sunularak ayrı bir kredi planı oluşturulacaktır. Artık borç ödemeleriniz bu plana göre yapılmaya devam edecektir. Ödeme planı için söz hakkınız bulunuyor ve sizin için en uygun planı belirlemeniz sağlanıyor. Bunun için aylık gelirinizi ve taksit ödemelerini hangi miktarda yapabileceğinizi söylemeniz gerekiyor.

Bankaların müşterilerine sunduğu bu gibi hizmetler oldukça artmış durumda. İhtiyaçların büyümesiyle kredi talebinde bulunan kitle de genişlemeye başladı. Aynı şekilde yaşam standartlarının artması da bu talebin asıl nedenlerinden biridir. Herkes kendi bütçesine uygun ve ödeyebileceği miktarda kredi aldığında yapılandırma işlemlerine gerek bile kalmamaktadır. Ancak yaşam koşulları ve anlık gelişen birçok nedenden dolayı bu borçları ödemek gittikçe zorlaşabilir. Büyük miktardaki krediler ve buna bağlı olarak taksitlerin de yüksek olmasıyla ödemeler imkansız hale gelebiliyor.

Yeni Taksitlendirme Seçenekleri

Yapı kredi bu gibi ödeme zorluğu yaşayanların rahat bir nefes alabilmesi için kredi yapılandırma ve taksitlendirme gibi düzenlemeler sunmaktadır. Kredilerini ödeyemeyen veya öderken sıkıntı yaşayan herkes için oldukça avantajlı bir yoldur. Bu sayede tüketicinin aldığı kredi miktarına göre ve bu kredi üzerinden belirlenen faiz oranlarıyla yeni bir taksitlendirme imkanı tanınır. Böylece kredi ödemenin zorluğu biraz olsun azalmış olur. Kredi ile ilgili her türlü problem yaşayan tüketicilerin hepsi Yapı Kredi kredi yapılandırma hizmetinden faydalanabilir.

Diğer Kredi Borçları Yapı Kredi’de Birleştirilebilir

Finansal açıdan verdiği desteklerle öne çıkan Yapı Kredi bankası, kredi alanında da her müşterisine yardımcı olmaya çalışıyor. Kredi ödeme zorluklarını ortadan kaldırarak yapılandırma seçenekleri sunan banka, diğer bankalarda bulunan kredi borçlarınızı da aynı bankada birleştirmenize imkan tanıyor. Bu sayede ödemeler daha kolay hale gelmiş oluyor. Önceden yüksek oranlarda aldığınız kredileri kalan anapara üzerinden daha düşük faiz oranlarıyla kredi almış gibi bu banka üzerinden toplayabilirsiniz.

Konut Kredisi Yapılandırılabiliyor

Yapı kredinin haricinde diğer bankalardan almış olduğunuz konut kredisi bulunuyorsa bu krediyi de yapılandırma yöntemleriyle Yapı Krediye taşıyabiliyorsunuz. Kullanmış olduğunuz konut kredisinin taksitleri sizi zorlamaya başladıysa kişiye özel sunulan faiz ve vade fırsatları hakkında bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilir ve konut kredinizi yapı krediye aktarabilirsiniz. Daha sonra bütün ödemeler yapı krediye yapılmaya başlar. Eğer banka başvurunuzu onaylarsa diğer bankadaki krediniz kapatılmış olur. Yeni ödeme planınızı öğrendikten sonra ödemelere hemen başlayabilirsiniz. Bu durumda kredinin miktarı, bankanın satın alıp müşteriye göndermiş olduğu ekspertiz oranının % 75’i kadardır.

Yapıkredi kredi yapılandırma ve bu konuda her türlü detayı öğrenmek için Yapıkredi bankasını arayarak müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yürütüldüğü hakkındaki tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Gereken bilgileri edindikten sonra size en yakın olan bir Yapı Kredi bankası şubesine giderek dilekçenizle başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede yapılandırma süreci başlatılmış olacaktır.

Yeni Kredi Sadece Borçlar İçin Kullanılır

İhtiyacınız olan kredinin borçlarını yapılandırmak için Yapı Kredi şubelerine gidilmesi zorunludur. İlk aşamada telefon bankacılığı ile iletişim kurulsa da onay sürecinden sonra mutlaka şubelere gidilmesi gerekiyor. Başvuruların ardından yapı kredi müşteri temsilcileri sizden oluşturacağınız yeni kredi için bazı evraklar hazırlamanızı isteyecektir. Bu evraklar hazırlandıktan sonra imza altına alınır. Böylelikle bankanın yapılandırma işlemi yaptığı müşterisine ödeme yapılmayacağı için kredi talebi işleme alınır ve yeni alınan kredi tutarı yalnızca taksitlerinizi ödeyemediğiniz kredinin borçları için kullanılır.

Borçlarınızı yapılandırmak aynı zamanda size birçok konuda avantaj da sağlamış olacak. Kredi yapılandırma işlemi sayesinde vade süresi uzatılmış olacak. Yani bu süre taksit ödemelerinin de miktarını düşürecektir. Böylelikle borçlarınız yasal süreçte takip altına alınmamış ve sicil kaydı oluşmamış olacak. Yani örneğin 12 aylık bir vade 36 aya kadar uzatılabilecek. Sabit faiz oranları geçerli olurken, yeni vade seçeneği bu durumu belirleyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.