Yastık Altı

Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

27.05.2020
608
Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Gelişen teknoloji ile artık yazı yazarak para kazanıldığını biliyor musunuz? Artık İnternet gibi yepyeni bir dünya var ve bu dünyada artık yazı yazmak bile paralı, çünkü artık insanlar özgünlük ve farklılık ister, sosyal medya hesaplarınızı takip ederken sürekli aynı sözlerin kopyalanıp yapıştırılması sizi bir hayli sıkıyordur. İşte Google gibi büyük arama motorları da aynı yazıların kopyalayıp yapıştırılması nedeniyle kullanıcıların rahatsız olduğunu görmüş bu nedenle kopya yazılar olan siteleri alt sıralara itiyor sitelerin pek değeri olmamaktadır.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Bu ihtiyaçtan dolayı yepyeni bir pazar açılmış oldu. İhtiyaçtan dolayı açılan bu pazarın adı makale işi, Yani sizler özgün yazılar yazarak site sahiplerine gönderiyorsunuz, site sahipleri de özgün olarak yazdığınız yazılar karşılığı size ödeme yapıyor. Son derece kolay para kazanma yöntemlerindendir.

Ne kadarlık bir paradan söz ediyorsun? diye soran arkadaşlarda olacaktır. Öncelikle bu sizin çalışmanıza bağlı olan bir şey olduğunu belirtmek isterim. Sizin yazma kabiliyetinize ve kategorinize göre değişmektedir. Öncelikle müşteri bulmak oldukça kolaydır. Bu yazının altında yorum alanında yazmak istediğinizi bildirmeniz halinde bile size onlarca kişi ulaşacak ve yazı siparişi verecektir.

Yazı Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Eğer yazılarınız güzel ve doyurucu ise müşteri beğenirse sürekli yeni siparişler verecek yeni yazılar isteyecektir. Aynı şekilde müşterilerinizde artacaktır. Bunlar hepsi para olarak geri dönecektir. Tanıdığım makale yazarı arkadaşlar günlük en az 5 bin kelime yazıyor. 100 kelimesi 1.5 TL olarak hesaplansa dahi çok iyi bir para ediyor.

Birde yazdığınız kategori çok önemli, eğer bir haber editörü iseniz çok cuzi paralar alırsınız. Ancak ekonomi, finans, yatırım, borsa gibi alanlarda yazıyorsanız ve doyurucu bilgi veriyorsanız çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Yukarıda görüldüğü gibi yazı yazarak para kazanma ciddi bir sektör oluşturmuş hatta bu alanda firmalar açılmış editörler sadece yazı yazmaktalar müşteriler için.

Etkili Yazı Yazma

Yazıda altını çizdiğim en önemli bilgi Doyurucu bir yazı yazmak, Bu konuda makalecilerin hepsinde bu sorunu gördüğüm için özellikle belirtmek isterim. Bazen bende müşterilerim veya kendim için yazı yazdırıyorum, örneğin diyorum bana Ankara para kazanma başlığında bir yazı istiyorum. Makaleci öyle bir lafı eviriyor çeviriyor ki, makaleye 3 tane “Ankara para kazanma” cümlesini koyuyor sonrasında bana gönderiyor. Ankara’yı izmir diye değiştirsem izmir para kazanma olacak. Kusura bakmayın ancak böyle yazı yazılmaz, bu sadece müşteriyi kandırmak anlamına gelmektedir. birincisini gönderirsiniz sonrasında müşteri sizi ikinci bir sipariş vermez. Eğer Ankara ile yazı yazıyorsanız, öncelikle Ankara’yı araştıracaksınız, yazınızla ilgili her şeyi yazıda belirteceksiniz. Kişi izmir kelimesini koyduğu zaman bunun kesinlikle İzmir para kazanma yazısı olmadığını belli olacak.

Başka bir örnek vermek gerekirse, Bankaların kredi kartı başvurusu ile ilgili yazılara ihtiyaç duydum ve kaleminde çok usta birine banka listesini gönderdim. 2 gün içerisinde gönderecekti bütün makaleleri. 2 gün sonra arkadaş makaleleri gönderdi, benimde dalgınlığıma gelmiş olacak ki, katılım bankalarının isimlerini de göndermişim. Bilindiği üzere katılım bankalarında kredi kartı olayı yoktur. olsa bile kredi kartları işleyişi tamamen farklıdır. Baktım arkadaş bana bütün bankaların kredi kartı başvurusunu göndermiş.

-Benim dalgınlığıma geldi sana katılım bankalarını gönderdim. Hadi neyse ben bir hata işledim. Sen kredi kartı vermeyen bir bankanın kredi kartı başvurusunu nasıl yaptın

-Hocam kredi kartı başvurusu olmayan bankayı neden gönderiyorsunuz ? Diye cevap vermez mi? Siz olsanız böyle bir arkadaşla çalışır mısınız? tabi bende sadece o 3 kelimeyi değiştirdim yeni banka kredi kartı başvurusu oldu bitti.

Ancak kredi kartı başvurusunda bankanın özelliklerinden, bankanın müşteri hizmetleri numarasını, internet sitesini, sms ile kredi kartı başvurusu gibi bilgilerin yer alması gerekiyor. Bu bilgiler girildiği zamanda yazı çok kaliteli olacaktır.

Sonuç olarak yazı kaliteli olacak. O Zaman hem çok kazanırsınız hemde sürekli kazanırsınız. Eğer finans alanında başarılı yazılar yazabilirim diyorsanız yorum alanında bizlere ulaşın sizinle çalışalım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.