Yastık Altı

Yurt Dışından Gönderilen Para Kaç Günde Gelir?

07.07.2020
2.099
Yurt Dışından Gönderilen Para Kaç Günde Gelir?

Uluslar arası para transferleri bankacılık sisteminde swift veya iban bigileri ile yapılmaktadır. Yurt dışından gönderilen para kaç günde gelir sorusuna cevap bulacağız. Bu işleme havale demek yanlış olacaktır. Aynı ülkedeki aynı banka hesaplarına yapılan işleme havale denir. Bu işlem eğer döviz ile yapılıyorsa swift veya uluslararası para transferi olarak adlandırılmaktadır. Bu transferler de Paranın geliş süresi gönderildiği ülkeye ve o bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellik yurt dışından gönderilen paralar ortalama olarak 3-4 gün (iş günü) içerisinden hesabınıza ulaşacaktır.

Swift Ne Zaman Hesaba Geçer?

Özellikle internet üzerinden iş yapan insanlar veya ithalat ihracat işi ile uğraşanların , aslında uğraşanlar zaten biliyordur ancak yeni başlayanların merak ettiği soruların başında gelir. Örneğin paypaldan ilk kez para çeken insanın aklına gelir bu soru paypal da işlem tamamlandı olarak görünüyordur ancak paranız henüz hesabınıza geçmemiştir. Ne zaman geçeceğini beklersiniz. Paypal için örnek vermek gerekirse. Pazartesi günü verdiğiniz para çekme talebiniz perşembe günü genellikle hesabınıza yansımaktadır. IBAN ile gerçekleştirilen işlemler de daha az hata olmakta ve para alıcının hesabına daha kısa sürede ulaşmaktadır. Bu nedenle yurt dışından para gönderilecekse işlemlerini iban ile yapmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca bankanızın uluslararası kodu olan swift bic kodunu da belirtmeniz de fayda vardır. Uluslararası para transferleri için detaylı bilgi IBAN ve Swift Nedir? Konulu yazımızda bulabilirsiniz.

Yurt Dışından Gelen Para hesabıma Geçmedi Ne Yapabilirim?

Yurt dışından para gönderildikten 4 iş günü sonra hala paranız hesabınıza ulaşmadıysa bankanıza durumu sorabilirsiniz. Yurt dışından gelen ödemeleri bankalar bazen özellikle rakam standartların üzerinde ise veya ilk işlemler ise havuzda bekletebilmektedir. Banka ile görüştüğünüzde paranın hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz veya sağlamak için neler yapmanız gerektiği konusunda banka personeli sizi bilgilendirecektir.

Yurt Dışından Acil Ve Hızlı Para Gönderimi İçin Ne Yapabilirim?

Yurt dışından eğer bir tanıdığınız size para gönderecekse ve paraya acil ihtiyacınız var ise western union ile göndermesi daha uygun olacaktır. İşlem ücretleri açısından biraz daha masraflı olsa da anında elinize geçecektir. 4.000 Dolar veya 3.325 Euro tutarına kadar gönderim yapılabilen western union ile 15 EUR/USD ile 163 Dolar ve 132 Euro arasında işlem ücretleri olacaktır. Detaylı bilgi için ve ücretlendirme için tıklayınız.

Swift Para Transferi Ücretleri

Uluslar arası para transferinin en ucuz yolu olan Swift’in komisyon ücretleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bankalar arasında alınan komisyonlar çok farklıdır. En uygun şu banka dememiz mümkün değil çünkü komisyon oranları değişiklik göstermektedir. Size en uygun komisyonla transfer yapacak bankayı resmi internet sitelerinden ve yahut şubelerinden öğrenebilirsin en sağlıklı bilgiyi bu şekilde elde edebilirsin. Bankadan bankaya farklılık göstersede en uygun transfer swift ile yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.