Yastık Altı

Ziraat Bankası Genç Girişimci Kredisi Nedir?

28.05.2020
726
Ziraat Bankası Genç Girişimci Kredisi Nedir?

Ziraat Bankasından Genç Girişimci Kredisi – Ziraat Bankası hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için KOSGEB ve devlet destekli olarak 50.000 TL hibe veriyor. Genç girişimciler için oldukça iyi bir fırsat olan bu hibenin yanı sıra başvuru yaptığınızda 100.000 TL değerinde bir faizsiz kredinin de sahibi olabiliyorsunuz.

Tabii bu krediler ve hibe para ile ilgili kafanızda birçok soru şimdiden oluşmaya başladı. Biz bu 50.000 TL’yi almak için nereye başvuracağız? Bu parayı kimler alacak? Başvuru için ne gerekli?

Bütün bu sorularınıza yazımızda elimizden geldiğince cevaplandırmaya çalışacağız.

KOSGEB destekli (Devlet) Ziraat Bankası Kredisi

Küçük ve ya orta ölçekli işletmeler için devletin aldığı kredilerin faizinin tamamının veya bir bölümünün devlet tarafından karşılanan kredilerdir. Küçük ve ya orta ölçekli olan işletmelerin nakit ihtiyaçları ve ya masrafları için Ziraat Bankası ve KOSGEB ortaklığında verilen devlet destek kredisi artık genç girişimcilerin hizmetinde. Bu krediler vatandaşlara finansman desteği, işletme sermayesi desteği gibi değişik isimler altında sunulmaktadır.

Eş Finansmanlar Kredisi

Ziraat Bankası ve KOSGEB’in ortak olarak tanıdığı bir hizmet olan eş finansman kredisi ile proje bazlı olarak çalışmakta olan destek birimlerinin ve başvurusu kabul edilen girişimciler ve KOBİ’lerin, hayallerinde ki projeleri gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duydukları ve başvuru şartlarını sağladıkları takdirde finansman desteğini alabilmektedirler.

  • Yıllık hasılatı net olarak 40 Milyon TL’yi aşmayan
  • KOSGEB’in sistemine kayıtlı ve projesi sistem tarafından desteklenen
  • Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve ya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan bir tanesine kayıtlı olan işletmeler, Eş finansmanlar kredisinden yararlanabilmektedirler.

Ziraat Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu arasında imzalanan sözleşme ile ülkemizde ekonomi faaliyetlerinin büyük bir kısmını oluşturan küçük ve mikro düzeydeki üreten işletmeleri oldukça rahatlatacak. Çünkü bu anlaşma ile Ziraat Bankası ve Devlet ortaklığıyla nakit ihtiyacına düşmüş ve ya masraf yükselten küçük ve mikro üretim işletmelerine maddi destek sağlamaktadır. Mikro ve küçük yapıda üretim haneleri olan girişimci gençler böylece daha rahat bir büyüme olanağına sahip olacaklar. Tamamen devlet destekli olan kredilerden işletme sahibi olan her girişimci faydalanabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Yastık Altı 2020, Tüm Hakları Saklıdır.